Cannes Lions 2021’e 3 yeni jüri başkanı

Festival bu yıl yola kaldığı yerden devam etmek niyetinde.

22.01.2021 - 14:57 | Arzu Nilay Kocasu

Cannes Lions'tan Türkiye’ye 1 ödül daha

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle önce ertelenen, ardından iptal edilen ve geçen hafta 2021 yılında yola kaldıkları yerden devam etmek niyetinde olduklarını duyuran Cannes Lions, 2021’de jüri başkanları arasına üç yeni isim; Netflix CMO’su Bozoma Saint John, Dentsy Mcgarrybown Küresel Başkanı Merlee Jayme ve AKQA EMEA Yönetici Ortağı Geoff Northcott ekledi.

Jüri başkanlarında yapılan son güncellemelerle yüzde 57 kadın jüri başkanı oranına ulaşan Cannes Lions, böylelikle, 2019’daki yüzde 33’lük oranın da kayda değer ölçüde üzerine çıkmış oldu.

Cannes Lions 2021 Glass: The Lion for Change Jüri Başkanı Bozoma Saint John, oylama sürecine liderlik edeceği kategori hakkında şu yorumda bulundu:

“Eşitlikçi bir yaklaşımla dünyayı olumlu yönde değiştiren ve geliştiren marka ve reklamcılara haklarını vermemiz gerekiyor. Glass Lions da işte bu nedenle çok önemli; toplumsal cinsiyet eşitsizliği sorununa gerçekten etki eden işlere ışık tutulan bir bölüm. Bu yıl markaların bu zorluğa getirecekleri yeni ve taze yaklaşımları görmek için sabırsızlanıyorum.”

Bozoma Saint John ile birlikte bu yıl jüri başkanı olarak görev yapacak yeni isimlerden Marlee Jayme Radio & Audio Lions bölümünün, Geoff Northcott ise Creative Business Transformations Lions bölümünün jürilerine liderlik edecekler.

Diğer bölümlerde oylama sürecine iptal edilen 2020 dönemi için belirlenen jüri başkanlarıyla devam edecek Cannes Lions’ın geçen yıl duyurduğu ve yukarıdaki üç bölüm haricinde bu yıl için de geçerli olan jüri başkanları listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.