MediaCat

Cannes Lions 2018 kazananları ödüllerine kavuştu

Türkiye’den ödül kazanan ajanslara ödülleri takdim edildi.

Cannes Lions 2018 kazananları ödüllerine kavuştu

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nde bu yıl jüri heyeti Türkiye’den dört ismi ağırlamış; Ultra Yönetici Ortağı ve Reklamcılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lize Karaboğa “Brand Experience & Activation Lions”, Publicis Istanbul ECD’si Can Faga “Direct Lions”, Mediacom Türkiye CEO’su Tolga Üner “Media Lions” ve Siemens Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Gizem Keçeci de “PR Lions” kategorilerinde jüri koltuğunda oturmuştu.

Cannes Lions 2018’den ödülle dönen 4129Grey, TBWA\ISTANBUL, Medina Turgul DDB ve Y&R İstanbul’a ödülleri ve finalist belgeleri, bugün Akmerkez’de Lize Karaboğa’nın ve Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Türkiye Temsilcisi Vicky Habif’in katılımlarıyla takdim edildi.

Ödüllerin takdim edilmesinden önce Dr. Fatoş Karahasan moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Tolga Üner, Lize Karaboğa, 4129Grey CEO ve Chief Happiness Officer’ı Alemşah Öztürk ve Manajans J. Walter Thompson Kreatif Direktörü Sami Basut, festivalde bu yıl en çok beğendikleri işleri detaylarıyla açıkladı. Panelde ayrıca Türkiye’nin daha fazla Aslan’a giden yolda aşması gereken engeller de tartışıldı.

2015’te 13 Aslan

Paneldeki konuşmasında globalde daha cesaretli işlerle karşılaşıldığını söyleyen Üner, markaların kendini aşma konusunda çok daha cesur adımlar attığını belirtti.

Bu ülkede fark yaratılacaksa, birleşilmesi gerektiğinden söz eden Basut, müşterilere de çok büyük rol düştüğünün, işlerin değerinin herkese çok iyi anlatılması gerektiğinin altını çizdi. Basut’a göre, dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da başvuruları hazırlarken açıklama kısımları. Genelde case video’ları üzerinde durulduğunu ve açıklamaların sonradan hızlıca yazıldığını belirten Basut, bir işin hangi ödülü alacağı kısmında jürinin açıklamalardan faydalandığını, bu nedenle de açıklamaların çok önemli bir rol oynadığını söyledi.

Türkiye’nin bugüne kadar en çok Aslan’ı evine getirdiği yılın 13 Aslan ile 2015 olduğunu belirten Vicky Habif, birlikte çalışmanın önemine vurgu yaparak, Türkiye’de sektörün gururlanmaya ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Habif’e göre, ajanslarda liseli ve üniversiteli öğrencilere yer açılması sektörün gelişimi ve yaratıcılığın sınırlarının zorlanması açısından çok kilit bir rol oynuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.