MediaCat

Burger King’ten yaratıcı Instagram Hikâyeler kullanımı

Burger King yeni Instagram kampanyasında kullanıcılarına kendi Whopper’larını oluşturma imkânı sunuyor.

Burger King’ten yaratıcı Instagram Hikâyeler kullanımı

We Are Social ve Hootsuite tarafından yayınlanan Digital in 2018 raporu verilerine göre Instagram, dünya genelinde, günde 800 milyon kişiyi ağırlıyor. Sosyal medyanın en çok ziyaret edilen platformlarından biri olan Instagram’ın 2016 yılında kullanıcılarına sunduğu Hikâyeler de, hiç şüphesiz, platformun bu denli popüler olmasında büyük pay sahibi.

Platforma duyulan bu ilgiyi yeni kampanyası için bir araca dönüştüren Burger King İspanya, yaratıcı bir proje ve bedava Whopper’larla sevenlerinin karşısında.

Yeni kampanyasında Instagram Hikâyeler‘in anket özelliğini kullanarak Instagram kullanıcılarının kendi Whopper’larını oluşturmalarını sağlayan marka, anketi tamamlayan kullanıcılara hayallerindeki Whopper’ı yemeleri için promosyon kodu dağıttı. Instagram’dan başlayan kampanyayı bir adım ileriye taşıyan Burger King, daha sonra, anket verilerinden hareketle en popüler seçimlerden oluşturduğu Insta Whopper’ı kısıtlı bir süreliğine lokantalarında satışa sundu.

LOLA MullenLowe Madrid imzalı kampanyanın markaya geri dönüşü tatminkâr gözüküyor: 45 bini aşkın tekil kullanıcının katıldığı kampanya -ki bu, Burger King’in Instagram‘daki takipçilerinin yüzde 80’inden fazlasına tekabül ediyor- kapsamında dağıtılan promosyon kodlar üç saatte tükenmiş. Burger King’in bu kampanyayla tek günde 5 bini aşkın yeni takipçi kazandığını da ekleyelim.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.