MediaCat

Burger King’den kabus gibi bir hamburger

Burger King Cadılar Bayramı’nı güne özel bir hamburgerle selamlıyor.

Burger King’den kabus gibi bir hamburger

Yaklaşan Cadılar Bayramı’nı 90’lara yaptığı nostaljik bir göndermeyle karşılayan Sainsbury’s’in ardından, en neşeli reklamların markalarından Burger King de sıklıkla yaptığı gibi yüz güldüren bir reklam filmiyle Cadılar Bayramı için hazır.

Cadılar Bayramı için Nightmare King adını verdiği özel bir hamburger hazırlayan marka, yeni ürününün etkililiğini test etmek için ufak bir deney düzenledi. Paramount Trials, Florida Sleep & Neuro Diagnostic Services ve Goldforest işbirliğinde gerçekleştirilen deney kapsamında marka toplam 100 deneği uyku testine tabi tuttu. Yataklarına gitmeden önce Nightmare King yiyen deneklerin uyku halindeyken vücut değerlerini inceleyen ekip, deneklerin kalp atışları, beyin aktiviteleri ve nefes alışveriş ritmleri gibi göstergeleri analiz ederek onların kabus görüp görmediklerini kanıtlamaya çalıştı.

“Daha önce gerçekleştirilmiş araştırmalara göre halkın yüzde 4’ü geceleri kabus görüyor” diyor uyku araştırmaları uzmanı ve Burger King’in mevzubahis araştırmasının baş doktoru Dr. Jose Gabriel Medina. “Ancak, araştırmadan elde ettiğimiz verilere göre, Nightmare King’i yedikten sonra kabus görme oranı üç buçuk kat artmış gözüküyor.”

Dr. Medina’nın açıklamasına göre, içerisindeki protein ve peynirin eşsiz kombinasyonu nedeniyle deneklerin REM döngülerinde “kesintiye” neden olan Nightmare King’in malzemeleri ızgara alevinde pişmiş kırmızı et, çıtır tavuk filetosu, eritilmiş Amerikan peyniri, domuz pastırması, mayonez ve soğandan oluşuyor.

Nightmare King 22 Ekim itibarıyla sınırlı süreliğine, kampanyaya katılan Burger King lokantalarında 6,39 dolardan satışa sunulacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.