MediaCat

Burger King’in ‘Subservient Chicken’ı geri dönüyor

Marka 10 yıl önce kullandığı efsane maskotu ‘Chicken Big King’ için hayata döndürüyor.

Burger King’in ‘Subservient Chicken’ı geri dönüyor

Burger King için Crispin Porter & Bogusky (CP&B) tarafından yaratılan ve dünyanın ilk viral kampanyaları arasında gösterilen ‘Subservient Chicken’, markanın yeni tavuklu menüsü ‘Chicken Big King’ için yeniden hayat buluyor.

2004’te hayata geçirilen ilk Subservient Chicken kampanyası için oluşturulan mikrositede ziyaretçilerini karşılayan maskot tavuk, kendisine yöneltilen tüm komutlara bir şekilde yanıt oluşturmaya çalışarak izleyicilere eğlenceli anlar yaşatıyordu. Markanın ‘Have it your way’ sloganı ile ilişkilendirilen kampanya on yıl önce bir milyarın gösterime ulaşmıştı.

Burger King'in 'Subservient Chicken'ı geri dönüyor

Burger King güncel kampanyada Code & Theory, Horizon ve Ogilvy‘nin bir kolu olan David‘le çalışıyor. Eskisinden farklı bir strateji sahip olan kampanyanın öyküsü maskotun kayıp olması üzerine kuruluyor ve 2004’ten kaldığı izlenimi uyandıran subservientchicken.com ziyaretçileri onu bulmak için yardımcı olmaya çağırılıyor. Marka kampanya için güncellenen mikrositenin yanı sıra, farklı mecralarda kayıp ilanları veriyor. Kampanya sosyal medyada da #FindTheChicken etikleti ile destekleniyor.

Kaynak: Advertising Age

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.