MediaCat

Burger King’den zorbalık karşıtı çağrı

Marka, zorbalığa sosyal deneyle dur diyor.

Burger King’den zorbalık karşıtı çağrı

Birleşik Krallık’ta 13-17 Kasım tarihleri Zorbalığı Önleme Haftası olarak anılıyor. Bu kapsamda Burger King de zorbalığa karşı duruşunu sergileyen bir sosyal deneye imza atıyor.

Boyunuz ortalamanın altında olabilir, ten renginiz çevrenizdekilerle aynı olmayabilir, gözleriniz mavi olmayabilir ya da konuşurken kekeleyebilirsiniz. Etrafınızdakiler eğer zorbaysa, ufacık bir neden bile kendilerini size karşı kışkırtmaları için yeterli olacaktır. Birileri çıkıp önlem alana kadar tabii…

Dünyadaki öğrencilerin yüzde 30’nun her yıl zorbalıkla karşılaştığına dikkat çeken Burger King, bir öğrenciye bir de Whopper Jr.’a zorbalık ederek, insanların hangisi için “dur” dediklerini açığa çıkaran bir kampanya tasarlıyor.

“Bullying Junior” isimli kampanyada, Burger King tarafından birkaç aktör çocuk görevlendiriliyor. Her şeyin normal seyrettiği bir günde restoranda yemek yiyen çocukla arkadaşları alay etmeye başlıyor. Filmde, her bir anı kameraya kaydedilen olaya tanıklık edenlerin yalnızca yüzde 12’si zorbalığa uğrayan çocuğu kurtarma cesaretinde bulunuyor. O sırada oturup burger’lerini bekleyen müşteriler ise Burger King çalışanları (Burger King tarafından tutulmuş aktörler) tarafından tatsız sürprizle karşılaşıyor. Burger’lerinin paketlerini açtıklarında yiyeceklerinin tamamen ezilmiş olduğunu gören müşteriler, sinirli bir şekilde çalışanlara gidip şikâyetlerini dile getiriyorlar. Şikâyetlerini bildirmekten çekinmeyen müşterilerin oranı ise yüzde 95 oluyor.

Olay bireysel olarak başımıza gelmedikçe, çevremizdekilere karşı tutumumuzun nasıl da değişebileceğini gözler önüne seren kampanya “Hiçbir çocuk zorbalığı hak etmiyor” diyerek, insanları nobully.org internet sitesine girip zorbalığın sonlandırılmasına yardımcı olmaya davet ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.