MediaCat

Burger King sunar: Küflü Whopper

Markadan koruyucu içermeyen ürünün 34 gününü 30 saniyeye sığdıran reklam.

Burger King sunar: Küflü Whopper

Yapay renklendirici, tatlandırıcı ya da koruyucu içermeyen Whopper’larını ABD’deki 400 restoranında satışa sunan ve bu kararını yıl sonuna kadar ülkedeki tüm restoranlarda uygulayacağını açıklayan Burger King, Whopper’ın doğallığını küflü bir reklam filmiyle gözler önüne seriyor.

Whopper’ın 34 gününün 30 saniyeye sığdırılarak sergilendiği Küflü Whopper (The Moldy Whopper) adlı filme Aretha Franklin’in seslendirdiği “What A Difference A Day Makes” eşlik ediyor.

Burger King Global CMO’su Fernando Machado, “Burger King restoranlarında gerçek gıdanın daha lezzetli olduğu kanaatindeyiz. Hizmet verdiğimiz tüm ülkelerdeki ürünlerimizden yapay kaynaklardan elde edilen koruyucu, renklendirici ve tatlandırıcılarıları çıkarmak için çok çaba sarf etmemiz de bu yüzden” yorumunda bulundu.

Machado’nun söylediğine göre, küflü Whopper sergileme fikri Burger King’in ürünlerinden yapay renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucuları çıkarmaya başlamasından beri masada olan bir fikir. DAVID Miami kampanyanın bir versiyonunu Burger King’e üç yıl önce, marka koruyucu içermeyen ürünlerini henüz yeterli sayıda pazarda satışa sunmamışken önermiş. Aynı fikir birkaç ay önce hem INGO hem de tesadüf eseri Publicis tarafından önerilmiş. Kampanya için doğru zamanın geldiğine inanan Burger King de ajanslar arasında bir seçim yapmaktan ziyade üçüyle birlikte çalışma kararı almış. Machado, “Neticede fikir çoğunlukla INGO’nun ama DAVID ve Publicis’in de biraz etkisi ve yardımı var” diyor.

INGO ECD’si Björn Ståhl, “Küflenme çok düzensiz gerçekleşiyor. Genellikle istemeyen bir şeyin güzelliğini sergileyebilmek adına aylarca, farklı örneklerle çalıştık. Küflenme konusunda uzman olacağım aklıma gelmezdi ama demek ki bunun yaşanması gerekiyormuş” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.