Burger King, Starcom’la anlaştı

Burger King 300 milyon dollarlık medya çalışmaları için Starcom ile anlaştı.

15.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Burger King, 300 milyon dollarlık A.B.D’deki medya satınalma çalışmalarını konkursuz olarak Minshare’den alarak Starcom’a verdi.

Burger King Corp.’un 300 milyon dolarlık medya satınalma  işleriyle A.B.D’de WPP Mindshare ilgileniyordu. Burger King, Mindshare ile yollarını ayırdı. Bundan sonra medya satınalma işlerini Starcom ile yürütecek.

Burger King Corp. yaptığı açıklamada, Mindshare ile ortak kararıyla işbirliklerine son verdiklerini ve 7 yıllık çalışmaları için Mindshare şükran duyduklarını belirtti.

Burger King’in neden ajans değiştirme kararı aldığı açıklığa kavuşmasa da, Mindshare’de yönetime yakın olan bir kaynak ajansın iş planı başarılı bir sonuca ulaşamadığı için Burger King Corp ile anlaşmasını feshettiğini dile getirdi.

Burger King Corp.’un A.B.D’deki medya harcamaları son üç yılda geriledi. Kantar Media verilerine göre, 2008’de 327 milyon olan rakam, 2009’a 308, 2010’da ise 301 milyon dolara düştü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.