MediaCat

Burger King Popeyes’ı satın alıyor

Burger King’in çatı şirketi Restaurant Brands International, Popeyes’ı 1,8 milyar dolara satın alacağını duyurdu.

Burger King Popeyes’ı satın alıyor

ABD’li fast food zinciri Burger King ile Kanadalı kahve dükkânı ve lokantalar zinciri Tim Hortons birlikteliğinden hayat bulan Kanada menşeli çokuluslu fast food şirketi Restaurant Brands International, tavuk lokantaları zinciri Popeyes’ı 1,8 milyar dolara satın alacağını duyurdu. Satınalma için Popeyes hissedarlarına hisse başına 79 dolar ödeyecek Restaurant Brands International’ın şirket için ödeyeceği bu bedel, Popeyes’ın cuma günkü borsa kapanış fiyatının yaklaşık yüzde 20 üzerinde bir meblağ.

Dünyanın en büyük üçüncü fast food lokantalarının sahibi olan Restaurant Brands International’ın CEO’su Daniel Schwartz “halihazırda çok güçlü olan bir markayı alıp onun büyüme hızına ivme kazandırmak ve gerek ABD’de gerekse tüm dünyada yeni lokantalar açmak” için sabırsızlandıklarını belirtirken, Popeyes CEO’su Cherly Bachelder Popeyes’ın “Franchise sahipleriyle kurduğu son derece güvenilir iş ilişkilerinin Restaurant Brands için bir artı olduğunu” söyledi.

1972 New Orleans doğumlu Popeyes’in dünya genelinde 2.600’ü aşkın lokantası bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.