MediaCat

Resimlerdeki kadınları bulabilir misiniz?

UN Women Mısır ofisinden toplumsal cinsiyet eşitsizliğine gönderme yapan kampanya.

Resimlerdeki kadınları bulabilir misiniz?

Birleşmiş Milletler’in toplumsal cinsiyet eşitliği için çalışmalar yürüten birimi UN Women’ın Mısır ofisi, kadınların Mısır’daki işgücünün sadece yüzde 23’ünü oluşturduğu gerçeğinden hareketle eşitsizliği gözler önüne seren bir kampanyaya imza attı.

Yaratıcı süreçlerini DDB Dubai’nin üstlendiği, illüstasyonlarının ise IC4Design imzası taşıdığı Finding Her isimli kampanya, Mısır’da gelişmekte olan üç endüstriye odaklanıyor: bilim, politika ve teknoloji. Karmaşanın içinde kaybolan insanların resmedildikleri edebiyat serisi Where is Wally’den (veya kimilerinin bildiği adıyla Where is Waldo’dan) esinlenerek hazırlanan illüstrasyonlarda bir uzay istasyonu, bir meclis binası ve bir araştırma tesisi yer alıyor. Ve her resim kampanyanın mesajını belirten bir pankart taşıyor:

“Bilimde/teknolojide/politikada kadınları bulmak bu kadar zor olmamalı! İş hayatında eşitlik için birlikte çalışalım.”

Görsellerin üstüne tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonlarına ulaşabilir, her bir illüstrasyonda gizli olan tek kadını bulmak için şansınızı deneyebilirsiniz.

Resimdeki kadını bulabilir misiniz?

Resimdeki kadını bulabilir misiniz?

Resimdeki kadını bulabilir misiniz?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.