Burger King İsrail’i terk ediyor

Amerikan fast food zinciri Burger King, İsrail'deki 55 restoranını kapatarak, yaklaşık 20 yıldır faaliyette bulunduğu ülkeyi terketmeye hazırlanıyor...

14.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Amerikan fast food zinciri Burger King, İsrail’deki 55 restoranını kapatarak, yaklaşık 20 yıldır faaliyette bulunduğu ülkeyi terketmeye hazırlanıyor. Burger King’in yerini, İsrailli "Burger Ranch" restoranları alacak.
 
Yahudi geleneklerine göre bazıları "koşer"  (helal) olduğu belirtilen Burger King’in, Ağustos ayına kadar tüm restoranlarını kapatması öngörülüyor.
 
Böylece, İsrail pazarında gelip tutunamayan Starbucks, Wendy’s, Dunkin’ Donuts gibi Amerikan şirketlerine bir yenisi eklenmiş olacak.
 
Burger King restoranlarını İsrail’de açma hakkını elinde bulunduran ve şimdi bu restoranları İsrailli Burger Ranch’e dönüştürmeye hazırlanan Orgad Holding, yazılı açıklamasında, İsrailliler’in, Burger King’in "Whopper" adını verdiği hamburgerleri yerine, İsrail tarzı hamburgeri tercih ettiğini ifade etti. Orgad Holding, halihazırda İsrail’de 52 adet İsrailli "Burger Ranch" işletiyor. Burger King’in rakibi, Amerikan McDonalds restoranları ise İsrail’de varlığını sürdürüyor.  İlk kez 1993 yılında İsrail’e gelen McDonals’ın ülke çapında 131 restoranı bulunuyor.

gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.