Bülent Fidan yeniden RYD Başkanı

Reklam Yaratıcıları Derneği’nin 25 Mayıs Pazar günü gerçekleştirdiği Genel Kurul Toplantısı’nda Bülent Fidan yeniden...

26.05.2008 - 12:56 | MediaCat

Reklam Yaratıcıları Derneği’nin 25 Mayıs Pazar günü gerçekleştirdiği Genel Kurul Toplantısı’nda Bülent Fidan yeniden RYD Başkanı seçildi.

RYD Genel Kurul Toplantısı’nda Divan Başkanlığı’nı Bahadır Bayrıl yaptı. Ender Emiroğlu ve Volkan Hoşcan Divan Kurulu’nun diğer üyeleriydi.

Bülent Fidan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Reklam sektörünün en önemli sorunu yaratıcılıktan giderek uzaklaşılması. RYD bunun önüne geçmeye ve reklam sektörünün tekrar yaratıcılığı temele alan bir noktaya ulaşması için çalışıyor. RYD, bireysel olarak üyelerinin ön plana çıkmasını ve bireysel yaratıcılıklarının yükselmesi için çaba harcıyor. Beslenme Saati Kitapları, Fikir Kitaplığı, Ara Sıra dergisi, reklamarasi.net, Dersarası Yarışması, Beyin Fırtınası Yarışması, Londra Reklam Ödülleri Türkiye etkinlikleri çalışmalarımızdan bir kısmı.

Ben ekibim bu dönem, bir kaç küçük değişiklik ile tekrar yönetime geldik. Amacımız, kurumsal devamlılığı sağlayarak üyelerimiz için başlattığımız çalışmaları bu dönemde sonlandırmak. Bu nedenle ben Bülent Fidan olarak son kez RYD Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendim. Benden sonra da muhtemelen bu yönetimden bir arkadaşımız 2010 yılında yönetimin başına geçecektir. Dediğim gibi kurumsal devamlılık için bu önemli. Yeni üye arkadaşlarımızla tanıştık. Çok güzel bir duygu. Hepsi başarılı reklam yaratıcıları. Onların da RYD çalışmalarında yer alarak yaratıcılık için çalışma isteklerini gördüm.

Yeni Yönetim Kurulu ve diğer kurulların yeni dönemde de önemli işlere imza atacaklarını düşünüyorum.

Bir de geçtiğimiz yönetim dönemi boyunca, çalışma kurullarının işleyişinden kısaca bahsetmek isterim. Bir sivil toplum kuruluşu olan RYD işleyişine yeni bir yön çizdik. Çalışma kurulları üyelerimizden oluşuyor. Çalışma kurullarının aldıkları kararlar Yönetim Kurulu tarafından doğrudan onaylanıyor. Böylece Yönetim Kurulu koordinasyon kurulu olarak çalışıyor. RYD üyeleri de doğrudan işleyişe katılıyor.”

Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan seçimde Bülent Fidan ve ekibi oybirliği ile seçildi. Yeni Yönetim Kurulu Bülent Fidan, Baki Kara, Ergin Gedik, Onur Yanık, Ayşe Demirtaş Tüzel, İlkay Yıldız, Elif Sakallı, Tayfun Kısacık, Demir Karpat Polat, Taylan Dutluoğlu, Hatice Ekşi, Çağlar Gözüaçık, Neşet Dereli ve Tamer Tayyar’dan oluşuyor. Denetleme Kurulu Rauf Kösemen, Erkan Belen, Murat Karakuş, Erkan Tahhuşoğlu, Aysun Bolten ve Disiplin Kurulu da Ender Emiroğlu, Volkan Hoşcan, Volkan Ekiz, Suat Gürsözlü, Hakan Kurnaz ve Osman Özçelik’ten oluştu.

RYD Genel Kurul Toplantısı’nın konukları da vardı. Grafik Tasarım Dergisi’nden Sabri Varol ve Kağan Özmeriç, Arşiv Yayıncılık’tan Hacı Yıldırım gibi isimler de RYD Genel Kurul’unu kutlayan mesajlarını ilettiler.

Yeni Yönetim Kurulu 2010 Mayıs ayına kadar yönetimde olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.