“Bu reklam bir ağaçtır”

felix mobile'dan doğaya nefes aldıran açıkhava kampanyası.

09.06.2021 - 11:25 | Simge Şenses

"Bu reklam bir ağaçtır"

Avustralya merkezli telekomünikasyon şirketi felix mobile, ilham verici bir ilan çalışmasına imza attı. Ülkenin ikinci en kalabalık şehri Melbourne’de bir binaya reklamını giydirmeyi planlayan marka, bu reklamı binanın duvarına bir mural formunda işledi. Muralın boyanmasında boya şirketi Graphenstone’un havadaki karbondioksiti emen çevre dostu boyası kullanıldı. Boyanan muralın, altı ayda 250 kilogramlık bir ağaç kadar karbondioksiti emme kabiliyetine sahip olduğu belirtildi. Dev bir ilan biçiminde tasarlanan muralın üzerinde “Bu reklam bir ağaçtır. Karbondioksiti emer.” ifadelerine yer verildi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by felix mobile (@felixmobileau)

Hibrit kreatif ajans Paper Moose imzalı mural, markanın “The Plan With A Bigger Plan” kampanyasının merkezinde yer alıyor ve markanın 1 milyon ağaç dikme hedefine yaklaşmak için ek 25 bin ağaç dikme taahhüdünde bulunduğu 5 Haziran Dünya Çevre Günü ile aynı zamana denk geliyor. Avustralya’nın yüzde 100 yenilenebilir elektrikle çalışan ilk telekomünikasyon firması olarak Climate Active girişiminden karbon nötr sertifikası bulunan felix mobile’ın her aktif abonesi için ayda bir ağaç diktiğini de hatırlatmak gerek.

Paper Moose Kreatif Direktörü Jeremy Willmott kampanyayla ilgili, “Yalnızca çevresel etkilerini nötralize etmeye kararlı olmayan, aynı zamanda bunu yapmanın yenilikçi yollarını da benimsemeye istekli olan bir markayla ortak olmak çok ödüllendirici” yorumunda bulunuyor.

Kaynak: B&T

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.