Bu ilanı görebilmek için 2 metre gerek

Finlandiya'dan sosyal mesafeyi zekice hatırlatan bir kampanya.

11.05.2020 - 10:46 | Sencer Uçar

Coronavirus salgınının önlenmesi adına alınan sıkı tedbirleri yavaş yavaş gevşetilmeye başlandığı bugünlerde Finlandiyalı perakende zinciri HOK-Elanto, Finlilere sosyal mesafenin öneminin akıllardan çıkmaması gerektiğini zekice hazırlanan bir gazete ilanıyla hatırlatıyor.

Her ne kadar Finliler sosyal mesafe konusunda kültürel olarak şanslı olsalar da -Nissan’ın otomatik mesafe kontrolü ve Burger King’in arabaya servis Whopper’a sessizlik ekleyen kampanyalarını hatırlayalım- insanların rehavete kapılmalarını istemeyen TBWA\Helsinki iki müşterisini aynı kampanyada bir araya getiriyor. HOK-Elanto’nun Fin gazetesi Helsingin Sanomat’ta yayınlanan siyah-beyaz ilanı yakından bakındığında anlaşılamıyor ancak iki metre uzaklaşıldığında sosyal mesafe mesajı görünür hale geliyor.

TBWA\Helsinki Kreatif Direktörü Joni Furstenborg, “İnsanlara nasıl davranmaları gerektiğini söylemek ya da ders vermek yerine, bunu deneyimlemelerini istedik. Bu yolla daha güçlü bir etki yaratacağımızı ve insanların önemli mesajımızı akıllarında tutacağını düşündük” diyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: HOK-Elanto
  • Reklam Ajansı: TBWA\Helsinki
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.