Bu bir silah değildir

ABD'li sivil toplum kuruluşundan önyargılarla tetiklenen şiddete karşı farkındalık kampanyası.

27.02.2020 - 10:35 | Arzu Nilay Kocasu

mappingpoliceviolence.org tarafından yayımlanan verilere göre ABD’de yaşayan siyahilerin, polisler tarafından öldürülme riskleri beyazlara kıyasla üç kat daha fazla. İnisiyatifin paylaştığı bilgilere göre, polis şiddetiyle hayatı son bulan siyahilerin yüzde 50’siyse öldürüldükleri sırada silahsız insanlardan oluşuyor.

Irklar arası etkili diyalog kurulmasını sağlamak ve bu diyaloğu sürdürüp derinleştirmek amacıyla çalışan Courageous Conversation Global Foundation (CCGF), söz konusu siyahiler olduğunda polislerin sergilemeye eğilimli oldukları bilinçdışı önyargıya dikkat çeken bir kampanya hazırladı.

Reklam ajansı Goodby Silverstein & Partners imzası taşıyan kampanyanın yanı sıra polislerle işbirliğinde gerçekleştirilecek Survival Options for Police and People adında bir eğitim seminerinin de düzenleneceği projeye eski bir polis olan Khalfani Yabuku danışmanlık ediyor.

Courageous Conversation Global Foundation Kurucusu Glenn Singleton konu hakkında “Polislerin siyahilere karşı bilinçsizce geliştirdikleri önyargı çok uzun süredir sorun teşkil ediyor. Konuştuğumuz polislerin söz konusu sorunun farkında olduklarını gördük. Bunu çözümenin tek yolu halk ile polisin birlik olması. Not A Gun kampanyasının bizi üretken diyaloglara, somut eylemlere götürmesini ve bu sorunun kökünün kurutulmasına yardımcı olmasını umuyoruz” yorumunda bulunurken, Goodby Silverstein & Partners Yardımcı Kreatif Direktörü Rony Castor, kampanyanın amacını şu sözlerle özetliyor:

“Bilinçdışı önyargı bu ülkenin maruz kaldığı büyüyen bir salgın ve Courageous Conversations’ınkisi gibi kampanyaların hem polisleri hem de halkı eğiterek herkesin kendisini daha güvende hissetmesine ve hayatların kurtulmasına önayak olmasını umuyoruz.”

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.