Bu ayakkabılar Dünya’nın dışından

Netflix ve Sotheby's'tan Don't Look Up lansmanı öncesi yaratıcı işbirliği.

13.12.2021 - 11:03 | Simge Şenses

Bu ayakkabılar dünyanın dışından

Netflix ve Sotheby’s, Adam McKay’in gösterimi yaklaşan bilimkurgu filmi Don’t Look Up’a dikkat çekmek için özel bir koleksiyon eşyası oluşturmak üzere bir araya geldi ve ortaya üzerinde gerçek göktaşı parçaları taşıyan bir çift New Balance 550 çıktı.

Türünün tek örneği olan bu çift, Rusya’nın Hekandue nehrinden çıkarılan palasit göktaşı parçalarından yapıldı. MattB Customs’tan Matt Burgess, göktaşı parçalarını ayakkabının hatlarına uygun hale getirmek için onları yüksek basınçlı bir su jetiyle parçalarına ayırdı. Zümrüt ve kehribar gibi bir dizi renk içeren ayakkabıya 34 olivin ve peridot kristali parçası dahil edildi.

Bu ayakkabılar dünyanın dışından

Ayakkabıda kullanılan göktaşının, filmde bahsi geçen kurgusal kuyruklu yıldıza benzer şekilde, bir asteroit veya kuyruklu yıldızın çekirdeğinde dört buçuk milyar yıldan fazla bir süre önce oluştuğu söyleniyor. Sotheby’s’ın sokak giyim ve modern koleksiyon parçalarından sorumlu başkanı Brahm Watcher, “Teknik olarak insanlara dört milyar yıldan daha eski bir çift spor ayakkabı sunma fırsatımız her gün olmuyor. Sotheby’s olarak şimdiye kadar yaratılmış en şaşırtıcı ve özel spor ayakkabılarından bazılarını sunmaktan olağanüstü bir zevk aldık ancak çok azı bu inanılmaz çiftin benzersizliğine rakip olabilir” diyor.

Açık artırma için başlangıç fiyatı 13 bin dolar olarak belirlenen ayakkabı için teklifler 17 Aralık’ta açılacak.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.