MediaCat

Brisa’da görev değişimi

Markanın yeni genel müdürü Yiğit Gürçay oldu.

Brisa’da görev değişimi

Bridgestone Corporation ve Sabancı Holding ortaklığında 27’nci yılını geride bırakan lastik üreticisi Brisa’da üst düzey bir atama gerçekleşti.

2009 yılından bu yana Brisa Genel Müdürü olarak görev yapan Hakan Bayman, 1 Eylül 2015 tarihi itibarıyla dünyanın en büyük lastik üreticisi olan Bridgestone Corporation’ın Bağımsız Devletler Topluluğu/Rusya, Ortadoğu ve Afrika (CMA) Bölgesi kıdemli başkan yardımcısı olarak atandı. Bayman, aynı zamanda CMA bölgesinde faaliyet gösteren Brisa’da da yönetim kurulu üyeliğini sürdürecek.

Bayman’dan boşalan Brisa Genel Müdürlüğü pozisyonuna ise 1 Eylül 2015 tarihi itibarıyla Yiğit Gürçay getirildi. Uzun süre çok uluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Gürçay, uluslararası liderlik deneyimiyle Brisa genel müdürlük koltuğuna oturacak.

Brisa Genel Müdürü olarak görev yapan Hakan Bayman, 1 Eylül 2015 tarihi itibarıyla dünyanın en büyük lastik üreticisi olan Bridgestone Corporation'ın Bağımsız Devletler Topluluğu/Rusya, Ortadoğu ve Afrika (CMA) Bölgesi kıdemli başkan yardımcısı olarak atandı.

Atamalarla ilgili değerlendirmede yapan Sabancı Holding ve Brisa Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Bayman’ın Bridgestone’da uluslararası bir görev için seçilmesinin, iki büyük grup arasındaki uyumlu ortaklığın başarısı olduğunu söyledi.

Güler Sabancı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hakan Bayman’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Bayman’dan Genel müdürlük bayrağını devralan Yiğit Gürçay’ın da uluslararası deneyimi ve yetkinlikleri ile Brisa’nın başarısını bugün geldiği noktadan çok daha ilerilere taşıyacağına inanıyorum.”

Hakan Bayman kimdir?

1966 doğumlu Hakan Bayman, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’ndeki lisans eğitiminin ardından, San Diego National University’de yüksek lisans eğitimini pazarlama alanında tamamladı.

Çalışma hayatına 1993 yılında Henkel Turyağ’da toz deterjanlar ve margarin marka müdürü olarak başlayan Bayman, daha sonra 1996 yılında Henkel KgAa Düsseldorf kategori müdürlüğü görevini üstlendi. Ocak 1997’de Coca-Cola Kafkasya ve Orta Asya Temsilciliği bölge marka müdürü olarak görev alan Bayman, aynı yılın Aralık ayında Kraft sıvı yağlar ve margarinler pazarlama müdürü görevine getirildi. 2002-2007 yılları arasında Brisa pazarlama ve satıştan sorumlu genel müdür yardımcısı pozisyonunu üstlendi. 2007-2008 yılları arasında BMW genel müdürü olarak çalışan Bayman, 2009 yılından bu yana Brisa genel müdürü olarak görev yapıyordu.

Bayman, bu görevine ek olarak Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), Lastik Sanayicileri Derneği (LASDER) ve Lastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği (LASİD) Yönetim Kurulları’na başkanlık yaptı. Bayman, aynı zamanda Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Temsa Global Sanayi ve Ticaret AŞ yönetim kurulu üyeliğini yürüttü.

Yiğit Gürçay kimdir?

Brisa'nın yeni genel müdürü Yiğit Gürçay oldu.1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Yiğit Gürçay, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi’nde uluslararası işletme yüksek lisansını tamamladı. Çalışma hayatına Unilever pazarlama bölümünde başlayan Gürçay, Roche Türkiye OTC satış ve pazarlama müdürlüğü ve ülke müdürlüğü, Roche HQ küresel marka liderliği, Roche Güney Afrika ülke müdürlüğü, Bayer Güney ve Sahra Altı Afrika ülke müdürlüğü, Bayer Türkiye genel müdürlüğü görevleri sonrasında 2007-2011 yıllarında GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye genel müdürü olarak çalıştı.

Brisa’ya katılmadan önceki son görevleri 2012-2014 yılları arasında GSK Orta Doğu, Afrika Bölgesi kıdemli başkan yardımcılığı ve 2014-2015 yılları arasında Orta Doğu, Afrika ve CIS Bölgeleri kıdemli başkan yardımcılığıdır.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.