Brand Week’ten akılda kalanlar

Sektörün oksijen kaynağı Brand Week 2019 sona erdi. Bu yıl 19 ülkeden 283 konuşmacıyı misafir ettiğimiz etkinliğin önemli anlarından bazılarını hatırlayalım.
02.12.2019 - 10:22

Brand Week Istanbul’un yedincisini 4-8 Kasım 2019 tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleştirdik. 32 bin 557 katılımcıyı ağırladığımız haftada 126 marka etkinliğimizde bize eşlik etti. 19 ülkeden 283 konuşmacıyı misafir ettik ve 163 oturum gerçekleştirdik.

Benim için en heyecan verici olan ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği üyelerinin 35 yaş altı kadınlara mentorluk vermek üzere onlarla buluştukları program bu oturumlara dahil değil. Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin üyeleri üç gün boyunca tam sekiz tane mentorluk programı gerçekleştirdi. Ayrıca Yanındayız Derneği üyeleri, Berber Sohbetleri isimli performanslarıyla toplumsal cinsiyet eşitliği konusunu her gün Brand Week sahnelerine taşıdılar. 40 kreatif direktör ve tasarımcı ise Portfolyo Buluşmaları’nda 115 genç yaratıcıyla buluştu, portfolyolarını inceleyerek onlara önerilerde bulundu. Ünlü reklamcı Leo Macias genç kreatiflerle toplam 5,5 saat süren özel bir workshop gerçekleştirdi.

Felis Ödülleri ve Brand Week Istanbul’un hayata geçirilmesi için 1200’den fazla kişi emek veriyor. Haliyle bu karede, emeği geçenlerin yalnızca bir bölümü var.

Marka İkonlarımız Vodafone İstanbul Maratonu’ndaydı

Toplam 26 marka ikonumuz 3 Kasım 2019’da gerçekleştirilen Vodafone İstanbul Maratonu’nda Vodafone Arena’nın önünde 100 binin üzerinde insanı karşıladı. Ayrıca Brand Week konferanslarının sabahlarında Zorlu PSM’nin girişinde de katılımcılara günaydın dediler.

Bence Brand Week…

Era Research konferanslar sırasında Brand Week katılımcılarını bizim adımıza anlamaya çalıştı. Katılma nedenlerini, elde ettiklerini, neleri beğenip, neleri geliştirmemiz gerektiğini… Katılımcılarımızın çoğunluğu “Sizce Brand Week?” dendiğinde “ilham kaynağım, geleceği anlama ve yaratma fırsatım, bilgi edinme fırsatım” gibi tanımlamalar yapıyor.

Bizi en çok mutlu eden geribildirim ise katılımcılarımızın Brand Week’in kendilerine oksijen alanı sunduğunu düşünmeleri. Sektörün içerisinde sık sık kendilerini boğulmuş hissettiklerini ve Brand Week’in adeta bir nefes alma alanı olduğunu düşünüyorlar. Bu bize tüm yorgunluğumuzu unutturdu. Tüm ekibimizi çok mutlu etti. Ve hep beraber şunu haykırdık: Gelecek yıl çok daha fazla oksijenle karşınızda olacağız. Hiç merak etmeyin.

Brand Week’in vücut kitle endeksi

İş ve yaratıcı dünyadakilerin sağlığına şöyle bir göz atmayı da ihmal etmedik Brand Week Istanbul’da. Obeziteyle mücadele için “HADİ BİRLİKTE” çağrısıyla yola çıkan Türkiye Obezite Araştırma Derneği (TOAD), Novo Nordisk’in katkılarıyla Brand Week katılımcılarının vücut kitle indeksini ölçtü. Üç gün boyunca katılımcıları temsilen 1.990 kişinin ölçümü yapıldı. Katılımcıların ortalama vücut kitle indeksi 25,80 çıktı.

TOAD Başkanı Prof. Dr. Volkan Yumuk, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 650 milyon, Türkiye’de ise 20 milyon obeziteli bireyin olduğunu söylüyor. Bu verilere bakınca bizim sektörde hâlâ umut var. “Hadi birlikte hareket edelim” çağrısına uyarak şişmanlıktan obezite aşamasına geçmeden kurtarabiliriz gibi geliyor bana. Ayrıca sektörün ve kendimizin sağlığı için Prof. Dr. Yumuk’un şu uyarısını dikkate alsak çok iyi olur:

“Kilo vermek birçok hastalık riskini azaltır. Bir kilo vermek kan basıncını 1 mmHg düşürür. Beş kilo vermek diyabet riskini yüzde 55, osteoartrit riskini yüzde 50 azaltır. 11 kilo vermek obstrüktif uyku apnesi riskini yüzde 76 düşürür.”

Bu konuyla ilgili tüm yaratıcı fikirlere ve organizasyonlara önümüzdeki yıl da destek vermeye devam edeceğiz.

Brand Week 2020

Gelecek yıl Brand Week 9-13 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Ancak daha önce 14 Nisan’da Digital Age Summit’i gerçekleştireceğiz. 2020 yılı için en büyük hedefimiz özellikle reklamveren şirketlerle görüşerek Brand Week haftasına çok toplantı ve çok çekim koydurmamak. Bu özellikle genç reklamcıların hayali. Bunun gerçekleşmesi için çaba harcayacağız.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.