MediaCat

Brand Week Istanbul devleri ağırlıyor!

Bu yıl ilk kez düzenlenecek Brand Week İstanbul dev isimleri ağırlayacak.

Brand Week Istanbul devleri ağırlıyor!

Brand Week Istanbul, stratosferden yaptığı tarihi atlayışla aşılmaz bir rekor kırmanın ötesinde pazarlama iletişimi alanında da bir dönüm noktasına imza atan Felix Baumgartner, pazarlama literatürünün yaşayan efsanesi Al Ries, Coca-Cola Başkan Yardımcısı Emmanuel Seuge, tasarım dünyasının dâhi ismi Mary Lewis gibi dev isimleri ağırlıyor.

BRAND WEEK ISTANBUL KONUKLARI

Felis Medya Jürisi Başkanı Avni Kiğılı

Felis Medya Jürisi Başkanı Avni Kiğılı

‘Ajansı reklamveren yönlendirmeli’

Felis Ödülleri’nde Medya bölümünün bu yılki jüri başkanı Hayat Kimya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Avni Kiğılı ile reklam yarışmaları ve yaratıcılık hakkında konuştuk. Kiğılı, bu yarışmaların sektörün ulaştığı yaratıcı düzeyini ve farklı bakış açılarını görmek açısından çok yararlı olduğunu söylüyor.

Felis Yaratıcılık Jürisi Başkanı Serdar Erener

Felis Yaratıcılık Jürisi Başkanı Serdar Erener

‘Jüri değerlendirmesi yetmez, ölçülmüş etkiye bakalım’

MediaCat Felis Ödülleri, ‘Yaratıcılık’ ana kategorisinin eklenmesiyle kapsamlı bir reklam yarışmasına dönüştü. Felis’teki tek yenilik bu değil, değerlendirme sürecinde de büyük bir değişikliğe gidildi. Buna göre ‘Yaratıcılık’ ana kategorisinde yalnızca jüri değerlendirmesi değil, Ipsos’a ait Ad*Watch verileri ve ThinkNeuro tarafından yapılacak nöro araştırmaların skorları da dikkate alınacak. Felis Yaratıcılık Jürisi Başkanı Serdar Erener, ‘Araştırma verisi olmadan ‘ilginç’ görülen bir reklamın kıymet-i harbiyesi yoktur’ diyor.

Hulusi Derici

Hulusi Derici Brand Week İstanbul'da

‘Basit olmak dünyanın en zor işi’

Hulusi Derici, Brand Week’te bir sunum yapacak olmasının yanı sıra kızı İrem Derici’yle de bir düete imza atacak. Sunum ve şarkı hakkında biraz daha detay almak niyetiyle bir araya geldiğimiz Derici’yle sektörü enine boyuna masaya yatırdığımız hararetli bir söyleşiye imza attık.

Korkusuz Felix

Korkusuz Felix Brand Week için İstanbul'a geliyor!

Pazarlamanın geleceğine stratosferden yön veren adam

İki bin altı yüzün üzerinde atlayış yapan dünyaya en yüksek noktadan stratosferden serbest düşüş gerçekleştiren isim. Ses hızını herhangi bir itici güç kullanmadan aşan tek insan. Bütün bu nitelikleri tek vücutta toplamayı başaran Felix Baumgartner, Brand Week kapsamında İstanbul’a geliyor.

Al Ries

Al Ries Brand Week İstanbul'da

‘Reklam dünyasına iki network hükmedecek’

Pazarlama deyince herhalde akla gelen ilk isimlerden biridir Al Ries. Sektörü ‘konumlandırma’ ve ‘görsel çekiç’ gibi kavramlarla tanıştıran, global şirketlerin stratejilerine yön veren pazarlama gurusu, Brand Week Istanbul öncesinde sorularımızı yanıtladı. Ries, Publicis-Omnicom birleşmesini ise hemen her kategoride yaşanması mukadder bir sonuç olarak görüyor.

Laura Ries

Laura Ries'da Brand Week İstanbul'da

‘Markalar görselleştirmeye müsait fikirler yaratmalı’

Yeni kitabı Visual Hammer (Görsel Çekiç) ile pazarlama dünyasına ‘görsel çekiç’ ve ‘sözlü çivi’ kavramlarını kazandıran pazarlama stratejisti Laura Ries, günümüz pazarlama dünyasında geçerli olan temel felsefeyi, ‘Önce PR, sonra reklam’ sözleriyle özetliyor.

Tom Fishburne

Tom Fishburne MediaCat Ekim 2013 söyleşisi

‘Karikatür pazarlamanın Truva Atı’dır’

Karikatür aracılığıyla verilen mesajların daha etkili olmasının sebebinin, insanların karikatür okumaya bayılması ve karikatürü bir pazarlama aracı olarak görmemesi olduğunu söyleyen Marketoon Studios CEO’su Tom Fishburne, ‘Digital Storytelling’ semineri vermek üzere geleceği Brand Week Istanbul öncesi sorularımızı yanıtladı.

New York Festivals İstanbul’a geliyor

New York Festivals International Advertising Awards, görkemli showcase’i ile Brand Week Istanbul’a geliyor. NYF Başkanı Michael O’Rourke ile reklam yarışmalarının meslek üzerindeki etkisi ve dünyada yaratıcılık anlamında en çok gelecek vaat eden ülkeler hakkında konuştuk.

‘Disiplinlerarası yapı sonuca güç katıyor’

i-am, dünyayı olduğu gibi değil olabilecek iyi halleriyle hayal eden ve bir merkezi olmaksızın Londra, İstanbul ve Mumbai’de hizmet veren bir ajans. Brand Week Istanbul öncesinde, yaratıcılığı her sektöre ve disipline yaymayı hedefleyen ajansın Londra ofisinden, birçok başarılı marka inşasının ardındaki isim Jon Blakeney ve İstanbul ofisinden ajans yöneticisi Emre Kuzlu ile i-am’i konuştuk.

Reklam ustalarının gözüyle Türk reklam tarihinin en iyi reklamları

Tük reklam tarihine damga vurmuş 15 reklam ustası, en beğendikleri 10 reklamı MediaCat için sıraladı. Bu listeler ışığında yapılan puanlama sonucunda yarım asrın en beğenilen 10 reklamı belirlendi.

Televizyon içeriğinin cinsiyeti var mı?

Reklamvereni dilediği hedef kitleyle buluşturmak için televizyon kanallarını eril-dişil olarak sınıflandırmak bir içgörü sağlayabilir mi? Advertising Age, Ekim sayısında cinsiyet temelli hedeflemenin ne kadar mümkün olduğunu araştırdı.

EKİM AYI SÖYLEŞİLERİ

Ece Temelkuran

Ece Temelkuran MediaCat Ekim 2013 söyleşisi

‘Amiral gemisi yok herkes filika’

Geçici bir süreliğine BirGün’ün Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Ece Temelkuran’la hem kendisi hem de gazete hakkında konuştuk. Ekim ayının ortasında gazeteden ayrılacağını söyleyen Temelkuran buna rağmen BirGün’e destek vermeye devam edeceğini söylüyor. Temelkuran ana akım –marjinal medya ayrımına ilişkinse dikkatle okunması gereken mesajlar veriyor.

Cem Ceminay

Cem Ceminay MediaCat Ekim 2013 söyleşisi

‘Yanlış reyting sistemi radyonun itibarını azalttı’

Radyo kariyerine verdiği aranın ardından Slow Time’da yeniden dinleyicileriyle buluşan Cem Ceminay’la internet radyoculuğu ve kendisinin farklı mecralardaki tecrübeleri üzerine konuştuk. Ceminay radyonun reklamveren nezdinde itibar kaybetmesini ankete dayalı ölçümlemeye bağlarken, bu veriler üzerinden yapılan reklam yatırımlarının da boşuna olduğunu belirtiyor.

Kayhan Şardan

GSSS'deki yeni yapılanmayı Kayhan Şardan'la konuştuk.

‘Korktuğum içinbıraktım’

Yeniden yapılanma sürecinde ciddi mevki değişikliklerinin gerçekleştiği Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’de icra kurulu başkanlığı görevine gelen Kayhan Şardan ile ajansın yaşadığı bu hareketli süreci, uluslararası reklam ajanslarının Türkiye’deki duruşunu ve sektörün ayağına pranga vuran sorunlu yaklaşımların kaynağını konuştuk.

Tuğbay Bilbay

Tuğbay Bilbay MediaCat Ekim 2013 söyleşisi

‘Bir iş reklamvereni kadar iyi olabilir’

Tuğbay Bilbay, Manajans yönetimine geldiği günden bu yana ajansın özgün mirasını devam ettiriyor. Ancak Bilbay’a göre reklamcıların günümüzde yeteri kadar özgür olmamaları nedeniyle yaratıcı süreçler pek de verimli geçmiyor ve bunun sonucu olarak her geçen gün reklamlar giderek daha çok birbirine benziyor.

Robert Kozinets

Robert Kozinets MediaCat Ekim 2013 söyleşisi

‘Sosyal medya kurumsallaşacak’

24 Ekim’de düzenlenecek Digital Age Summit 2013’ün konuşmacılarından Robert Kozinets sosyal medyanın olgunluk çağına henüz geçtiğini söylüyor. Sosyal medyada yürütülen pazarlama faaliyetleri konusunda markaları uyaran Kozinets, çoğunlukla samimi olan online tüketicilerin ‘satılık’ duruma düşürülmeleri halinde işlerin ters gidebileceğine dikkat çekiyor.

Bu ay 5 ek birden: Tasarım, Screen, Sağlık İletişimi, Turquality, MadReport

Devamı ve daha fazlası MediaCat Ekim sayısında…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.