‘Hedef kitlenizin yumuşak karnını bulun’

David Aaker ile marka yaratmak üzerine…

05.11.2014 - 14:25 | Arzu Nilay Kocasu

Brand Week Istanbul - David Aaker

Brand Week Istanbul Brand Academy Day kapsamında sahneye çıkan dördüncü isim, Güven Borça‘nın takdimiyle David Aaker oldu. “David Aaker’dan ne öğrendim?” başlıklı takdimi sırasında David Aaker’in kitaplarının ve tecrübelerinin kendi iş pratiğindeki etkilerine değinen Markam kurucusu Borça, David Aaker’ın kendisine ve iş yapma alışkanlıklarına kazandırdıklarına değindi. Marka kimliği, Marka Onlusu skalası (Brand Equity 10) ve Aaker’ın kızı Jennifer Aaker tarafından geliştirilen marka kişilik teşhisi (Big Five) gibi öğretilerden aldığı ilhama ve bu ilhamın kaynağına değinen Güven Borça daha sonra sahneyi, “Brand Building: How to win going forward” başlıklı sunumunu izleyicilerle paylaşmak üzere David Aaker’a bıraktı.

Brand Week Istanbul - Güven Borça

Etkili bir marka vizyonu için

Sunumunda, değişen dünya dinamikleri ekseninde etkili bir marka inşasının aşamalarından bahseden David Aaker; ahlaki değer yaratmanın, hikâye anlatıcılığının ve hedef kitlenin ilgi alanlarını iyi çalışarak onun yumuşak karnını bulmanın öneminin altını çizdi. Marka vizyonunun çok katmanlılığına ve hikâyelerin tartışılamazlığına dikkat çeken Aaker, yeni dünyada marka vizyonu oluşturmanın da hedef kitleye hikâye sunmaktan geçtiğini söyledi.

Brand Week Istanbul - David Aaker

Konuşması boyunca sunduğu önermeleri örneklerle destekleyen David Aaker, markaya enerji katmanın önemine de değindi. Enerjiye giden yolların talebe, pazarlamaya enerji katmak ve markalı uyaranlar yaratmaktan geçtiğini söyleyen Aaker’in sunumun ardından duayen marka danışmanı, izleyicilerin ve Güven Borça’nın sorularını yanıtladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.