Starların evreni

Hacmi ve şaşaası birbiriyle yarışan eğlence sektörü efsane çıkarma konusunda da rakipsiz. Bu, bizi Brand Week Istanbul Legends of Entertainment'a götürüyor.

06.10.2017 - 11:22 | Tuğba Özögretmen

Starların evreni

Rogue One, ilk üç haftada tüm dünyada 789 milyon dolar bilet hasılatı elde etti. Disney, bir anti-prenses hikâyesiyle Moana’yı yaratırken, DC Comics’in Amazon’u Wonder Woman beyaz ekrana taşındı. Tüm dünyanın fragman beklentileri, HBO’nun Westworld’üne ve Netflix’in Stranger Things’ine kilitlendi.

Drake tüm dünyada, Spotify üzerinden 4,7 milyar yayın ile en çok dinlenen isim olurken; VR, sinemada ve müzikte alternatif bir dünyanın limitsizliğini kanıtladı.

89’uncu Oscar Ödülleri’nde La La Land’in sevincini keskin bir bıçakla bölen “Moonlight” anonsu zamanı birkaç saniyeliğine durdurdu. Her bir bölümünün yapım bütçesi 4-6 milyon dolar arasında değişen Game of Thrones’un son sezonunun ilk bölümü tam 16 milyon kişi tarafından izlendi. Geçtiğimiz yıl tüm dünyada en çok kâr elde eden ilk 10 filmden beşi Disney, biri 20th Century Fox, ikisi DC Comics imzalıydı.

Beyoncé Grammy Ödülleri’nde hologramın mucizelerini sunarken, zirvedeki müzik festivali değişmedi: Coachella. Geçen sene NBA final serisi 30 milyon izleyiciye ulaşarak yeni bir rekor kırarken, League of Legends’ın final serisini 45 milyon kişi izledi.

Sahi, biri eğlence sektöründen mi bahsetti?

Dünden bugüne Brand Week Istanbul

9 Kasım!

Entertainment dünyasının en etkileyici tarafı belki de uçsuz bucaksız olması. O denli çok ayaklı ve çok disiplinli ki, yarattığı ekonomi de, hiçbir finansal verinin ortaya koyamayacağı kadar rengarenk. Medya, reklam, pazarlama ve marka paydaşlarını içine alan bu evrene karşı kayıtsız kalmak elbette mümkün değil. İyi içerik, iyi prodüksiyon, iyi şov, iyi sunum…

Mükemmelliğin peşinde koşan bu dünya, bu yıl tüm renklerini yansıtmak üzere, Brand Week Istanbul içinde ayrı bir gün olarak konumlanıyor. 9 Kasım’a adını veren “Legends of Entertainment”, eğlence sektörünün efsanelerini ağırlarken, sektörün bir sonraki efsanesi olma iddiasında olanlara da, “Nasıl efsane olunur?” sorusunun yanıtını verecek.

Efsanelerin izinden…

Tasarımın bir rockstar’ı varsa, o da Stefan Sagmeister. Kendini bir tasarım projesine dönüştürmekten çekinmeyen Avusturyalı tasarımcının, müzik efsaneleri için yarattığı albüm kapaklarını bilmeyen yoktur. Uzun süredir “mutluluk ve tasarım” arasında, farklı tasarım formları üzerinden ilişkiler kuran Grammy ödüllü tasarımcı, bu kez bu ilişkiyi Brand Week Istanbul sahnesinde kuracak.

Sammy, Marlene Dietrich, Count Basie, Ella Fitzgerald, Lena Horne, Buddy Rich, Liza Minelli, Frank Sinatra… Dokuz Kış ve Yaz Olimpiyat Oyunları, üç FIFA Dünya Kupası, altı Ryder Kupası, pek çok Wimbledon Grand Slam Turnuvası ve FA Cup (İngiltere Federasyon Kupası)…

Hepsi de Eğlence ve Spor Menajeri Robin Courage’ın birlikte çalıştığı ve imzasını bıraktığı dev isimler ve organizasyonlar. Courage İstanbul’da, eğlence sektörünün zirvesini tadan kariyer ve yaşam öyküsünü paylaşacak. Geçtiğimiz yıl beIN Media çatısı altına giren Miramax’ın CEO’su Bill Block ve dünyanın en önemli eğlence içeriği üreten medya yapılarından biri olan A+E Networks’ün global ve dijital medya başkanı Sean Cohan da, Legends of Entertainment’ın en önemli konuklarından.

Sahi, biri eğlence sektöründen mi bahsetti?

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.