Boyner YKM’nin tamamını satın aldı

YKM'de yüzde 63 hisseye sahip Boyner, markanın geriye kalan hisselerini de satın aldığını açıkladı.

23.10.2013 - 10:25 | MediaCat

YKM'de yüzde 63 hisseye sahip Boyner, markanın geriye kalan hisselerini de satın aldığını açıkladı.

YKM‘de yüzde 63 hisseye sahip Boyner, geriye kalan yüzde 37’lik hisseyi de satın alarak mağaza zincirinin tamamına sahip olduğunu açıkladı. Hürriyet‘in haberinde Boyner’in yüzde 37’lik hisse ve marka haklarının bakiye yüzde 50’si için toplam 100 milyon lira ödediği belirtiliyor.

Daha önce Boyner YKM’nin yüzde 63’ünü 190 milyon liraya satın almıştı. Yeni hisse devri ile Boyner şirketin ve markaların yüzde 100’üne 290 milyon lira karşılığında sahip oldu.

Cem Boyner: “Tüm taraflar için huzurlu bir formül oldu”

Hürriyet’e konuşan Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner; “Söz konusu satın almanın, tüm taraflar için mutlu ve huzurlu bir formül olduğunu düşünüyorum. YKM, köklü geçmişi, yıllara dayanan tecrübesi ve ülke genelindeki yaygınlığı ile Türk perakende sektörünün en değerli markaları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz son bir yılda da Boyner Büyük Mağazacılık ve YKM’nin, birbirini kusursuz bir şekilde tamamladığını gördük, Konsolide yıl sonu cirosu 1,5 milyar liraya yaklaşacak bu dev şirketin önümüzdeki dönemde de müthiş sonuçlara ulaşacağına inanıyorum. Bu sinerjiden en kazançlı çıkan ise ‘koşulsuz müşteri mutluluğu’ anlayışıyla hizmet vermeye devam edeceğimiz müşterilerimiz olacak” dedi.

Kaynak: Hürriyet, Fotoğraf: boranerem@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.