Borusan 2016 sürdürülebilirlik raporunu açıkladı

Rapor bu yıl iki kültür arasında köprü kurdu.

20.12.2017 - 08:20 | MediaCat

Borusan 2016 sürdürülebilirlik raporunu açıkladı

Borusan, 2009’dan beri yeni GRI Raporlama Standartları’na uygun hazırlanan sürdürülebilirlik raporlarının yedincisini açıkladı. Rapor, bu yıl Borusan çalışanları ile ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyelileri buluşturdu.

Hayata Destek İnsani Yardım Derneği’nin katkılarıyla gerçekleştirilen ve Borusan çalışanları, grafik tasarımcı, iletişimci, eczacı, dilbilimci ve ressam gibi farklı meslek gruplarını bir araya getiren atölyede Türkçe ve Arapça arasındaki ortak 6 bin 500 kelime arasından çevre, sevgi ve ortak diyaloğu anlatmak için kullanılan kelimeler seçilerek, atıklardan dönüştürülen kağıtlar üzerine baskı yapılması yolu ile sanatsal çalışmalara dönüştürüldü. Katılımcıları Şam Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun ve uluslararası düzeyde işlere imza atan Suriyeli sanatçılar Abd Alatif Algimou ve Khayyam Zedan yönlendirdi. Bu çalışmalar aracılığı ile kültür ve sanatın üzerine güçlü diyalog köprüleri inşa edilebileceğinin altı çizilmiş oldu.

Raporla ilgili konuşan Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık, sınırların ötesine geçen bu operasyonu insana ve doğaya saygılı,  şeffaf ve hesap verebi­lir yönetim anlayışı ile gerçekleştirdiklerini belirterek, 1638 çalışana 4 bin 23 saat çevresel eğitim verdiklerini ve 5 yüz 99 çalışanın gönüllülük temelli projelerde 3 bin 772 saat çalıştığını söyledi. Açıklamasında Suriyeliler ile yapılan ortak çalışmaya da değinen Yücebıyık, Türkiye’de yaşayan yaklaşık 3 milyon Suriyeli komşularımızı anlamanın, tanımanın ve onlarla sağlıklı bir ilişki geliştirmenin yolunun önyargılardan ziyade sanat ve ortak kültür üzerinden mümkün olduğunu vurguladı. Yücebıyık, birlikte sürdürülebilir bir gelecek inşa edebileceklerine olan inancının da altını çizdi.

Borusan 2016 Sürdürülebilirlik Raporu’na Borusan.com adresinden ulaşılabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.