Birleşmiş Markalar Derneği’nin yeni başkanı

Birleşmiş Markalar Derneği Genel Kurulu’nda başkan seçilen Ekrem Akyiğit: BMD bayrağını çok daha yukarıya taşımak için çalışacağız...

19.02.2008 - 16:36 | MediaCat

Türk organize perakende sektörünün çatı örgütü olan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), 7. olağan genel kurul toplantısında yeni yönetimini belirlerken, yapılan ilk toplantıda Ekrem Akyiğit dernek başkanlığına getirildi.

Yenibosna’daki Dış Ticaret kompleksinde gerçekleştirilen genel kurul, BMD üyesi markaların yönetim kurulu başkanlarının ve üst düzey yöneticilerinin katılımıyla perakende zirvesine dönüştü.

Abdullah Kiğılı’nın Divan Başkanlığı yaptığı genel kurulda konuşan Ekrem Akyiğit, yeni dönemde sektörün eğitim, istihdam ve kaynak yaratma sorunlarının giderilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Akyiğit, alışveriş merkezlerinde kira kontratı standardının oluşması ve bu merkezlerdeki giderlerin şeffaflaşması için düzenlemeler yapmayı planladıklarını ifade ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugüne kadar derneğimize emek harcayan başkan ve yönetim kurulu üyelerimizin taşıdığı BMD bayrağını çok daha yukarıya taşımak için çalışacağız. Sektörün en önemli sorunlarından olan eğitim konusuna önem vereceğiz. Ayrıca markalar için Turquality girişim havuzu oluşturacağız. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra yurtdışındaki sektörel kurumlarla da yakın diyalog içinde bulunacağız.”

BMD ARTIK GÜCÜNÜ KULLANMALI

Başkanlık görevini Ekrem Akyiğit’e teslim eden Ali Murad Kızıltaş ise yaptığı teşekkür konuşmasında, BMD’nin Türkiye’nin en tanınmış, marka değeri en yüksek 124 firmasını ve bunlara bağlı 250’ye yakın markayı bünyesinde barındırdığını vurguladı.

Kızıltaş, “28 bine yakın noktada yaklaşık 1.6 milyon metrekare satış alanı üzerinde hizmet veren BMD üyeleri, 2007 yılında üretim ve mağazacılık alanında 150 bin kişiye istihdam sağladılar. Türk perakende pazarının yüzde 50’sine BMD üyeleri sahip. Bu kadar büyük bir temsil kabiliyetine sahip olmamıza rağmen gerçek gücümüzü kullanamıyoruz. Derneğin yaptığı çalışmalara destek olmalı, bireysel menfaatlerimizi sektörün çıkarlarının önünde tutmamalıyız” dedi.

Genel kurulda derneğe ilk giriş aidatlarının 7 bin 500 YTL’den 10 bine, yıllık aidatın da bin 250 YTL’den 5 bin YTL’ye çıkarılmasına karar verildi.

TİM Başkanı Oğuz Satıcı ve İHKİB Başkanı Süleyman Orakçıoğlu’nun da katıldığı genel kurulda yönetim şu isimlerden oluştu:

Ekrem Akyiğit Başkan (Collezione)

Aslı Karadeniz Başkan Yardımcısı (Boyner)
Semih Şeftali Başkan Yardımcısı (Esse)
Özlem İkiışık Başkan Yardımcısı (Beta)
Semih Saraçoğlu Başkan Yardımcısı (Opmar Optik)
Faik Sönmez Başkan Yardımcısı (Mete Sönmez)
Hilal Suerdem Üye (Kiğılı)
Osman Arar Üye (Damat)
Burak Celet Üye (Desa)
Ersin Akarlılar Üye (Mavi)
Ahmet Sait Kavurmacı Üye (Aydınlı Grup)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.