MediaCat

Birleşik Krallık Ordusu’ndan gençlere davetiye

Ordudan Birinci Dünya Savaşı göndermeli bir kampanya.

Birleşik Krallık Ordusu’ndan gençlere davetiye

Birleşik Krallık Ordusu, 16 – 25 yaş arası gençleri cezbetmek ve orduya katılımlarını sağlamak adına kapsamlı bir kampanya yayınladı.

Kampanyada Hem Z hem de Y Kuşağı’na yaftalanan oyun, telefon ya da selfie bağımlılığı gibi negatif kalıplar, kendilerine güç atfedilerek pozitife çevriliyor. Örneğin; kampanyada benmerkezcilik kendine inanmak, telefon takıntısı konsantrasyon ve selfie’ler de özgüven olarak yeniden kodlanıyor ve gençler, “Ordunun sana ihtiyacı var” sloganıyla orduya davet ediliyor.

Reklam filmleri ve radyo reklamlarıyla desteklenen kampanyanın belki de en ilgi çekici kısmı, kampanya ilanlarının ordunun geçmiş dönem propaganda faaliyetlerine göndermede bulunması. Zira ilanların tasarımları, Birleşik Krallık’ın Birinci Dünya Savaşı’nda askere alım propagandası için kullandığı, dönemin Savunma Bakanı Horatio Herbert Kitchener’ın yüzünün yer aldığı ilanı anımsatıyor.

Kitchener’ın görüldüğü ilan ilk olarak dönemin popüler dergisi Opinion’ın kapağı olarak yer almış, ordu tarafından kullanılmasının ardından diğer orduların askere alım propagandalarına da ilham kaynağı olmuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.