MediaCat

Küçük sorunlarınız daha büyük sorunları çözebilir

Birinci Dünya Sorunları Dükkanı açıldı.

Küçük sorunlarınız daha büyük sorunları çözebilir

“Tek boynuzlu atları” hiç görmemiş bedbaht gözlerinizle her sabah sıkıcı bir güne mi uyanıyorsunuz? Belki de hayatınızda biraz daha “huzur ve sessizlik” olsaydı her şey daha iyi olabilirdi, ya da en azından biraz “süpermodel ışığınız” olsaydı…

Bugün dünya üzerinde yaklaşık 22 milyon kişi, HIV tedavisi için gerekli olan ilaçlara erişemiyor. Normal koşullarda kontrol altında tutulabilecek virüsün imkânsızlıklar nedeniyle can almasının önüne geçmek isteyen Hollandalı sivil toplum kuruluşu Aids Fonds, gündelik sorunların daha ciddi sorunlara derman olabileceği düşüncesiyle bir “First World Problem Store” (Birinci Dünya Sorunları Dükkanı) açtı.

41 adet birinci dünya sorununa derman olacak 41 farklı naneli plasebo hapının satıldığı dükkanda müşteriler, kendi sıradan sorunları sayesinde, HIV gibi çok daha büyük bir sorunla yaşamak zorunda olan insanların yaşam kalitelerinin en azından normalleşmesi için destekte bulunma şansına erişiyor.

Kaynak: Design Taxi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.