Biraz bisküvi, biraz dostluk

McVitie's'in reklam filminde dostluk, biraz bisküvi ve bir fincan kahve eşliğinde geliyor.

09.03.2018 - 11:54 | Arzu Nilay Kocasu

Biraz bisküvi, biraz dostluk

2016 yılında pladis çatısı altında Türkiye pazarına giren İngiliz bisküvi üreticisi McVitie’s, ürün paketlerinden çıkan sevimli hayvanların başrolünde oldukları ses getiren reklam kampanyasından dört yıl kadar bir süre sonra, Birleşik Krallık’taki stratejisini yeniliyor.

Yüz yüze iletişimin asgari seviyeye indiği günümüzde bisküvi paylaşmak gibi basit bir eylemin insanları bir araya getirmekte oynadığı güçlü rolü vurgulamak isteyen McVitie’s, Sweeter Together isimli yeni reklam filminde, Rod isimli bir vinç operatörünün hikâyesini anlatıyor bizlere.

Her gün bir vincin tepesinde, aşağıdaki iş arkadaşlarının çay ve bisküvi eşliğindeki sohbetlerine uzaktan tanıklık eden Rod’un fark edilmemenin getirdiği hüznüne izleyiciyi ortak eden reklam filmi, arkadaşlarının Rod’a hazırladıkları ufak bir sürprizle mutlu sonuna kavuşuyor.

The Drum’a konuşan pladis Birleşik Krallık ve İrlanda’dan Sorumlu Pazarlama Başkan Yardımcısı Sarah Heynen, reklam filminin içgörüsünü, alelade bir atıştırmalık gibi gözüken bisküvinin insanları bir araya getirmekte sahip olduğu hayli güçlü etkiden aldığını açıklıyor ve ekliyor:

“Teorik olarak birbirimize daha önce hiç olmadığımız kadar bağlıyız; daha fazla dijital arkadaşa ve “beğeni”ye sahibiz. Ancak insanlar arasındaki gerçek bağ zayıflıyor. Bunun nedenini ortaya koymak ve insanlar arasında gerçek bir bağ kurulmasına vesile olmak istiyoruz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: McVitie's
  • Reklam Ajansı: Grey Londra
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.