Bir para üstü olarak tekboynuz

Cadbury'den iç ısıtan bir reklam filmi.

15.01.2018 - 14:31 | Sencer Uçar

Bir para üstü olarak unicorn

Geçtiğimiz yıl reklam ajansı Fallon ile yollarını ayırmasının ardından yola VCCP ile devam etme kararı alan Cadbury, yeni işbirliğinin ilk reklam filmi ile karşımızda.

Bir annenin yoğun çalışma temposu ile açılan film, annenin çocuğunu okul kapısından alışı ile devam ediyor. İkili birlikte eve doğru yol alırken annenin telefonu çalıyor; küçük kız da bu fırsatı kaçırmayarak markete giriveriyor. Ufaklık annesine koca bir Dairy Milk almak istiyor istemesine ama parası olmadığı için ödemeyi cüzdanında sakladığı düğmeler ve tekboynuz oyuncağı ile yapmaya çalışıyor. Minik kızın oyununu bozmayan market sahibi ise çikolata karşılığında düğmeleri alıp, para üstü olarak tekboynuzu veriyor. Tekboynuzunu kaybetmeyince sevinci ikiye katlanan küçük kız marketten çıkıyor, “satın aldığı” Cadbury ile annesinin doğum gününü kutluyor.

Çekimlerin sadeliği ve abartısız oyunculuk ile marka da aile değerlerine dayandırdığı köklerine dönüş yapma konusunda samimi bir adım atmış oluyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Cadbury Dairy Milk
  • Reklam Ajansı: VCCP
Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.