Bir para birimi olarak çizgi roman

İspanyol çizgi roman dükkânı Wash Comics'ten Alzheimer hastalarına destek.

05.01.2021 - 14:46 | Sencer Uçar

Para birimi pesetaya yıllar önce veda eden İspanya’da insanlar pesetalarını hâlâ İspanya Bankası’nda euroya çevirebiliyor. Bu işlem için belirlenen son tarih 30 Haziran 2021.

Mardid’deki çizgi roman dükkânı Wash Comics ise pesetanın son günlerini Alzheimer hastalarına yardım için fırsata çeviriyor. Alzheimer ile mücadele eden Pasqual Maragall Foundation ile işbirliği yapan Wash Comics; 70’lerin, 80’lerin ve 90’ların çizgi romanlarını peseta ile satışa çıkarıyor. Dükkânın bu nostaljik kampanyasından elde edilecek pesetalar ise euroya çevrilerek, derneğe bağışlanacak.

Pesetanın, en güzel çocukluk anılarının bir sembolü olduğunu söyleyen dükkân sahibi Ignacio Marugan, kampanyayı, “Langırtla atariyle geçen saatlerde de dükkândan çizgi roman alırken de peseta tüm maceralarımızda gerçek bir yoldaştı. Onun böyle yitip gitmesini istemedik. Hak ettiği saygıyı görmesi gerektiğini düşünüyorduk ki Pasqual Maragall Foundation’ın pesetaları Alzheimer’ı yenmek için topladığını fark ettik. Biz de elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerektiğini düşündük” cümleleriyle yorumluyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Wash Comics
  • Reklam Ajansı: Fish Madrid
  • Yönetmen: Zaza
Kaynak: Shots.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.