Bir karekod olarak Elton John

Onur Ayı kapsamında harekete geçen Elton John AIDS Vakfı, Avrupa şehirlerinde Elton John karekodlarıyla bağış toplayacak.

10.06.2022 - 10:21 | Sencer Uçar

Bir karekod olarak Elton John

Ogilvy UK ve Clear Channel ile işbirliğine imza atan Elton John AIDS Vakfı, Onur Ayı’nda bağış elde edebilmek için Elton John’un fotoğrafını açıkhavada karekodlara dönüştürdü.

Monokrom karekodların Elton John vesilesiyle salisesinde tanınabilir tasarım ikonlarına dönüştüğü açıkhava kampanyasında dijital billboard’lar yaz boyunca Avrupa şehirlerinde ve Onur Yürüyüşü güzergâhlarında bağış toplanabilmesini sağlayacak.

Elton John AIDS Vakfı Başkanı David Furnish, “Elton’ın yüzü albüm kapaklarında, posterlerde, her türden enfes üründe yer aldı ama karekod kesinlikle bir ilk. Ogilvy UK ve Clear Channel’ın desteğiyle, Onur Ayı kutlamaları kapsamında, vakfın damgalamayla ve nefretle mücadele mesajını ileriye taşıyacak böylesine anlamlı ve amaç sahibi bir bağış platformu yaratabildiğimiz için çok mutluyuz” derken, vakfın CEO’su Anne Aslett ise “Global pandemi eşitsizlikleri körüklemeye devam ederken, her türden ayrımcılığı reddederek LGBTQ+ insan haklarının tüm dünyada saygı görmesi misyonumuzu yaymamız hiç olmadığı kadar mühim. Yoğun yerlerdeki billboard’larla mesajımızı farklı inanç ve sosyal kesimden ne kadar insana ulaştırır ve desteklerini nakde çevirirsek, daha anlayışlı ve kapsayıcı bir dünyaya da o kadar yaklaşırız” yorumunda bulunuyor.

Pandemide karekodların içselleştirildiğini belirten Ogilvy UK Stratejik Ortağı Matt Waksman, “Yaratıcılığı kullanarak, geleneksel olarak işlevsel bir formatı yeni bir bağış platformuna dönüştürme fırsatı gördük. Dünyanın en bilinen LGBT ikonlarından Elton John’dan daha iyi bir seçenek var mı?” diyor.

Elton John’un yer aldığı LGBTQ+ karekodlar önce Utrecht, ardından Roma ve diğer Avrupa şehirlerinde boy gösterecek.

KÜNYE

  • Reklamveren: The Elton John AIDS Foundation
  • Reklam Ajansı: Ogilvy UK
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.