MediaCat

Bir blogger’ın Banana Republic güncesi

Marka, Sevgililer Günü kampanyası için bu kez farklı bir yol izledi ve bir moda blogger’ıyla işbirliği yaptı.

Bir blogger’ın Banana Republic güncesi

Bir Sevgililer Günü daha kapımızda ve hepimizin bildiği gibi Sevgililer Günü’nde de aşk temasında da farklı bir şey yok. Birçok marka, Sevgililer Günü öncesi çeşitli kampanyaları tüketiciyle buluşturuyor ve her yıl aynı gün kutlanan bu özel güne hazırlanan kampanyalarla farklılaşma uğraşı veriyor.

İşte Banana Republic de bu yaklaşımdan hareketle,  “Love” adlı son kampanyasında bugünde dek yaptıklarından farklı bir yöntem izleyerek moda blogger’ı Joy D. Cho ile işbirliği yaptı. ‘Oh Joy’ adlı bloğun sahibi Joy D. Cho, kampanya için eşiyle objektif karşısına geçti. Çift tanıştıkları ilk günden bu yana yaşadıkları anları, tüketiciye markanın kıyafetlerini taşıyarak yansıtmaya çalışıyor.

Belli bir takipçi kitlesi olan bir moda blogger’ıyla yürütülen kampanyanın daha içten olacağını düşünen marka yetkilileri bu şekilde bilinirliğini de artırmayı hedefliyor. Cho ve eşi kendi aşklarını işlerken takipçiler de onlara duydukları ilgiyi ve sempatiyi bilinçaltında markayla da özdeşleştirmiş oluyor. Yani beklenti bu.

Banana Republic Global Pazarlama Müdürü Catherine Sadler kampanyayla ilgili şunları söylüyor, ” ‘Love’ kampanyasıyla aslında bir nevi müşterilerimizin en anlamlı, en özel anlarını kutluyoruz. Ünlü bir blogger aracılığıyla bunu yapmak ise hem içeriği zenginleştirmemizi hem de ulaştığımız alanı genişletmemizi sağlıyor.”

 

Fotoğraflar: Max Wanger

 

Itır Yıldız

(kaynak: branding magazine)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.