MediaCat

Bir bakışta geçen ay

Ajans Press’in basında gündem olan haber başlıklarını raporladığı Bir Bakışta araştırmasının 1-28 Şubat 2023 sonuçları sizlerle.

Bir bakışta geçen ay

Ajans Press’in basında gündem olan haber başlıklarını MediaCat için raporladığı Bir Bakışta araştırması, 1-28 Şubat 2023 tarihleri arasında medyada en çok konuşulan haber başlıklarını ortaya koyuyor.

Belirtilen tarih aralığında Türkiye’nin en çok konuştuğu başlıklar şöyleydi:

  • 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Aynı gün Kahramanmaraş Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde bir deprem daha gerçekleşti. Yaşanan depremlerin ardından dördüncü seviye alarm ilan edilirken, 10 ilimizde büyük yıkımlara yol açan felaketlerde şu ana kadar 45 bin 89 kişi yaşamını yitirdi. Deprem bölgelerinden 528 bin 146 kişi ise tahliye edildi.
  • 20 Şubat’ta merkez üssü Hatay’ın Defne ve Samandağ ilçeleri olan 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kahramanmaraş depremlerinde hasar gören binalar yıkılırken; 6 kişi yaşamını yitirdi, 294 kişi yaralandı.
  • Depremlerin ardından üniversitelerde uzaktan eğitime geçildi. KYK yurtlarına depremzede vatandaşlar yerleştirildi.
  • Yaşanan depremlerin ardından 78 müteahhit, 64 yapı sorumlusu ve 11 yapı sahibi tutuklandı.
  • Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinde yaraları sarmak için “Türkiye Tek Yürek” ortak yayını düzenlendi. ATV, FOX TV, Kanal D, Kanal 7, Show TV, Star TV, TRT 1 ve TV8 ortak yayınında 115 milyar 146 milyon TL bağış toplandı.
  • İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda, deprem açısından riskli bulunan 93 okul tahliye edildi.
  • CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal 84 yaşında hayatını kaybetti.
  • Fenerbahçe ve Milli Takım’ın eski kaptanlarından Ziya Şengül yaşamını yitirdi.
  • Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in katil zanlısı Eray Ö. Yunanistan’a kaçarken hudut birlikleri tarafından yakalandı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.