BİM en hızlı büyüyen 10. perakendeci oldu

Deloitte’un “Perakendenin Küresel Güçleri 2013: Perakendenin Ötesinde” raporunda, dünyanın en büyük 250 perakendecisi sıralandı.

18.01.2013 - 10:55 | MediaCat

BİM en hızlı büyüyen 10. perakendeci oldu

İndirim marketçiliği alanında faaliyet gösteren BİM, 2006-2011 arasında gelirler bazında ulaştığı yüzde 29.8’lik bileşik büyüme oranı ile dünyada en hızlı büyüyen perakende şirketleri arasında 10. sırada yer aldı.

Deloitte’un “Perakendenin Küresel Güçleri 2013: Perakendenin Ötesinde” raporuna göre, dünyanın en büyük 250 perakendecisi sıralamasında 185. sırada bulunan BİM, en hızlı büyüyen 50 perakende şirketi arasında ise 10’uncu sırada yer aldı.

Raporda, dünyanın önde gelen 250 perakendecisi içindeki 157 halka açık şirket arasında, piyasa değerinin sermaye yenileme maliyetine oranının en yüksek olduğu şirket ise BİM olarak gösterildi. Böylelikle BİM, yüzde 6.49’luk oranıyla, H&M, Inditex, Apple ve Amazon gibi perakende devlerini de geride bıraktı.

Gelişmekte olan piyasalarda en hızlı büyüyen 50 perakende şirketi listesinde başını Wesfarmers ile Avustralya çekerken; Türkiye’den BİM’in yer aldığı listede, ABD’den 10, Çin’den 4, Rusya ve Güney Afrika’dan 3’er, Birleşik Arap Emirlikleri’nden ise 2 şirket yer aldı.

 

(kaynak: milliyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.