Z Kuşağı’nın yeni sözcüsü Billie Eilish

Deutsche Telekom'un yeni reklamında Billie Eilish Z Kuşağı'nı anlatıyor.

12.08.2020 - 17:41 | Arzu Nilay Kocasu

Almanya’da telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren şirketler grubu Deutsche Telekom, Z Kuşağı’nı odağına alan bir reklam filmi yayınladı. Kimilerince bilgisayar, telefon ve tabletlerinin ekranlarına bakmaktan başka hiçbir iş yapmayan Z Kuşağı’nın doğaya ve toplumsal olaylara duyarlı bir nesil olduğunu anlatan reklam filminin yıldızıysa reklamda Z Kuşağı’nın sözcülüğünü üstlenen Billie Eilish.

Coronavirus nedeniyle yaşanan zorunlu karantina sürecinden önce çekilen fakat pandeminin neden olduğu çalkantılarla daha büyük bir anlam kazanan reklam filmi #WhatWeDoNext, Saatchi & Saatchi imzası taşıyor.

Kampanya vesilesiyle konuşan Billie Eilish Z Kuşağı hakkındaki hislerini “Hepimizin gezegen üzerinde olumlu etki bırakma potansiyelimiz var ve neslimizin, platformları işbirliği yapmak, iletişim kurmak ve fark yaratmak için kullanacaklarından umutluyum” sözleriyle dile getirirken Deutsche Telekom’dan Wolfgang Kampbartold kampanya hakkında şu açıklamada bulundu:

“2020’nin sarsıcı olayları genç nesilleri gelecek yıllarda kültürel, toplumsal ve ekonomik olarak etkileyecek. Z Kuşağı’na gerçekten fark yaratmak için bağlantılı teknolojinin gücünden nasıl faydalandıklarını gösterebilmeleri için ses ve platform sağlamak istiyoruz. Billie ve genç insanlardan oluşan ekibimizi buluşturarak, yeni bir geleceğe yelken açan bu neslin inanılmaz potansiyeline ışık tutuyoruz. Saatchi & Saatchi’nin bizim için hazırladığı kampanya ilk gerçek dijital yerliler olan bu neslin olumlu potansiyelini mükemmelen yansıtmayı başardı.”

Z Kuşağı’nın hiçbir şey yapmaksızın ekran başında oturan bir nesil olduğu yönünde bir yanlış anlaşılma olduğunu söyleyen Saatchi & Saatchi CCO’su Kate Stanners ise kampanya hakkında şu yorumda bulundu:

“Deutsche Telekom teknolojinin gücünden faydalanarak herkesin yaşamının geliştirilebileceğine inanıyor ve Z Kuşağı’nın bağlantılı teknolojinin onlara toplumsal, kültürel veya ekonomik olarak sunabileceği tüm fırsatları tamamen değerlendirebilmesine olanak sağlamak istiyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Deutsche Telekom
  • Reklam Ajansı: Saatchi & Saatchi
Kaynak: More About Advertising

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.