Bill Gates’in Twitter’ına nur yağdı!

Microsoft kurucusu Bill Gates, geçen aylarda adından sıkça söz ettiren mikro blog sitesi Twitter’de kendi sayfasını açtı...

22.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Microsoft kurucusu Bill Gates, geçen aylarda adından sıkça söz ettiren mikro blog sitesi Twitter’de kendi sayfasını açtı.

Dünyanın en zengin adamı olan Bill Gates’in Twitter’e düştüğü ilk kayıt, yazılımcılar tarafından geleneksel olarak her yeni programa başlarken kullanılan "Hello World – Merhaba Dünya" ifadesi oldu.

Bill Gates’in Twitter hesabı büyük ilgi görüyor. Aralarında ABD Başkanı Barack Obama’nın da bulunduğu az sayıda kişiye tahsis edilen “Verified Account” (kimliği doğrulanmış hesap), kısa zamanda çeyrek milyon takipçi sınırını aştı.

Microsoft kurucusu Bill Gates 2008 yılında aktif çalışma hayatına son vermiş ve grubun “Başyazılımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanı” görevlerinden ayrılmıştı.

Windows’un mucidi

Bilişim sektörü uzmanlarına göre 1975 yılında kurulan Microsoft, sektörün öncülerinin yaptığı hataları iyi analiz etti. Analiz, iyi fikrin uygulamada takıldığı engelleri ortadan kaldırdı.

Bill Gates, 1985 yılının Kasım ayında satışa sunulan 1.01 sürüme sahip Windows işletim sistemiyle bu yöndeki becerisini ortaya koydu. Zaman zaman bilişim sektörünün birçok firmasıyla mahkemelik olan Microsoft kısa süre içerisinde tekel konumuna erişmeyi başardı.

Dünyanın en zengini

Bill Gates günümüzde eşi Melinda ile birlikte Seattle’da Washington Gölü kıyısında inşa ettirdiği adeta bir sarayı andıran malikânede yaşıyor.

Yapımı uzun yıllar alan ve yaklaşık 20 dönümlük bir arazi üzerine yayılan malikânede bilgi teknolojilerinin her imkânı kullanılıyor.

Bill Gates, Forbes dergisine göre 40 milyar doları bulan servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde birinci sırada yer alıyor.

Kaynak: DW

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.