MediaCat

Bilgi ve pratiği birleştiren bir açıkhava kampanyası

Habitat for Humanity’den sivrisinekle mücadelede etkili bir adım.

Bilgi ve pratiği birleştiren bir açıkhava kampanyası

Evsizleri ev sahibi yapmak ve ihtiyaç sahiplerinin barınma koşullarını iyileştirmek adına dünya genelinde yaklaşık 70 ülkede faaliyet gösteren sivil toplum örgütü Habitat for Humanity, sivirisineklerin yol açtığı hastalıklarla mücadele edilmesi adına Brezilya’da etkili bir açıkhava kampanyasına imza attı.

Tropikal iklim koşullarından ötürü yıl boyunca yağışın eksik olmadığı Brezilya’da sivrisinekle mücadele ihtiyacının olduğu yoksul alanlara, içerisinde sinek ilacı bulunan ilanlar yerleştirildi. İlanları özel kılan ise sivrisineklerin yol açtığı salgınlara karşı bilgilendirici nitelikte olmalarının yanı sıra sinek ilacı da içermeleri. Zira söz konusu ilanlar yağmur ile temas ettiklerinde, içerdikleri sinek ilacı çözünerek sivrisinek larvalarını yok ediyor.

Üstelik pirinç kağıdı üzerine organik yapıştırıcı kullanılarak yerleştirilen sinek ilacı, diğer canlılara da zarar vermiyor. Tek bir ilan 200 litre suya kadar etkili olma kapasitesine sahip ve 60 gün boyunca da dayanabiliyor.

Habitat for Humanity’nin Brezilya’da başlattığı kampanyanın, başı sivrisineklerle dertte olan diğer ülkelere de yayılması planlanıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.