Bilgi Üniversitesi’nden 8 Mart için anlamlı proje

Bilgili Liderler Öğrenci Kulübü Sosyal Sorumluluk Ekibi "Elde Var 8" adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.

27.02.2017 - 17:35 | MediaCat

Bilgi Üniversitesi'nden 8 Mart için anlamlı proje

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgili Liderler Öğrenci Kulübü bünyesinde, toplumsal ayrım gözetmeden uluslararası sosyal sorumluluk anlamına uygun projelerle yardımlaşmak ve farkındalık yaratmak amacıyla kurulan kurulan sosyal sorumluluk ekibi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Ressam Gülsün Erbil’in eserlerinin bulunduğu Elde Var 8 adlı sergiye ev sahipliği yapacak.

Bilgi Üniversitesi'nden 8 Mart için anlamlı projeSoyut resmin Türkiye’deki temsilcilerinden olan ve çalışmalarındaki mistik döngülerle öne çıkan Gülsün Erbil’in Elde Var 8 adlı sergisi eş-aile-toplum baskısı, kadına şiddet, cinsel yönelime saygısızlık ve cinsiyet eşitliğinin reddedilmesi gibi konularda mücadele eden sekiz kadının çarpıcı hayat hikâyesini anlatıyor. Her kadın için ayrı bir eserin bulunduğu sergide aynı zamanda Bilgi Üniversitesi öğrencileri tarafından çekilen fotoğraflara da yer verilecek.

8-12 Mart 2017 tarihlerinde Kazan Dibi Amfi Mimarlık Fakültesi Santral İstanbul’da ziyarete açık olacak sergi kapsamında ayrıca erkek meslekleri olarak genelleme yapılan alanlarda iş sahibi olan emekçi kadınların da yer aldığı bir dizi söyleşi gerçekleştirilecek.