Biletix’e Rekabet Kurumu soruşturması

Rekabet Kurumu, Biletix ve TÜRSAB hakkında soruşturma açtı.

22.07.2019 - 14:17 | Sencer Uçar

Yılın Bileti'nde oylama süreci başladı

Rekabet Kurumu tarafından Biletix ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği hakkında soruşturma açıldı.

Biletix hakkında yapılan açıklamada Biletix Bilet Dağıtım Basım ve Ticaret A.Ş.’nin sattığı biletlerin fiyatlarına fahiş tutarlarda hizmet bedeli, işlem bedeli, kargo bedeli gibi isimler altında ekstra masraflar eklemek yoluyla ve organizatörlerle imzaladığı münhasır sözleşmelerle 4054 sayılı Kanun’u ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla yürütülen ön araştırmanın Rekabet Kurulunca karara bağlandığı ifade edilerek, “Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 20.06.2019 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik olarak Biletix Bilet Dağıtım Basım ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 19-22/341-M sayı ile karar verdi.” denildi.

Rekabet Kurumunun, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) hakkındaki açıklamasındaysa birliğin hac kontenjanı dağıtımına ve hac organizasyonu gerçekleştiren acentelerin teminatlarının belirlenmesine ilişkin uygulama ve kararlarıyla 4054 sayılı Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırmanın karara bağlandığı belirtilerek, ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitlerin, 27 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Rekabet Kurulu toplantısında müzakere edildiği ve bulguların ciddi ve yeterli bulunması üzerine 4054 sayılı Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Türkiye Seyahat Acentaları Birliği hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği belirtildi.

Kaynak: T24.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.