Bildiğiniz reality show’ları unutun

Hipermarket zinciri Prisma ve TBWA\Helsinki'den reality show formatına farklı yaklaşan proje.

07.07.2021 - 14:23 | Simge Şenses

TBWA\Helsinki, Finlandiya’nın meşhur hipermarket zinciri Prisma için reality show formatını yaratıcı bir kampanya fikrine dönüştürdü. Ortaya çıkan proje kapsamında Finlandiya’da ilk kez, bir reality show’un hem yapımcısı hem de dağıtıcısı yarışmacılar oldu.

Bir Prisma şubesinde çekilen programda altı Finlandiyalı ünlü isim çeşitli görevlerde yarışarak “Primaster” unvanını almaya çalıştı. Bu görevler birbirinden farklı çok sayıda ürün gerektirdiğinden yarışmalar marketin ürün yelpazesini teste tabi tutar nitelikteydi. Amacı Prisma’nın geniş ürün yelpazesini göstermek ve “Kaikkea on” (Her şeye sahibiz) taahhüdünü tanıtmak olan eğlenceli kampanya böylelikle bu vaadini layıkıyla gerçekleştirdi.

Prismaster, geleneksel reality show formatıyla sosyal medyanın eğlenceli unsurlarının kesişiminde hayata geçti. Reality show’ların artan popülaritesinden yararlanan program, yarışmacıları yapımcı ve dağıtımcı rolüne büründürerek Finlandiyalıların programı sosyal medya üzerinden gerçek zamanlı ve katılımcı bir biçimde takip etmelerini sağladı.

Yayın mecrası olarak televizyon yerine sosyal medyanın seçilmesi, yaz tatillerine Haziran’da başlayıp televizyonsuz yazlık evlerine kaçan Finlandiyalıların da programı izleyebilmesine olanak sağlayarak içeriğin daha geniş kitlelere ulaşmasını kolaylaştırdı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Prisma
  • Reklam Ajansı: TBWA\Helsinki
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.