Ne kadar ekmek o kadar sosis

Heinz, Kuzey Amerika'da sosislerle ekmekler arasında sayısal eşitliği sağlama niyetinde.

07.07.2021 - 14:28 | Sencer Uçar

Ne kadar ekmek o kadar sosis

Sosisli sandviç hazırlamak için genellikle bir adet sandviç ekmeği bir adet de sosise ihtiyaç var. Kuzey Amerika pazarında ise uzun yıllardır sosisler 10’lu, sandviç ekmekleri 8’li paketler halinde satılıyor. Sosisli meselesinde sayılardan kaynaklı bir sıkıntı olduğu aşikâr.

Tüketicileri uzun yıllardır zorlayan bu eşitsizliğe son verme niyetindeki ketçap markası Heinz, ABD ve Kanada’daki tüm sosis ve sandviç ekmeği üreticilerine açık çağrıda bulunuyor. 10 sosise 10 ekmek dönemini başlatma niyetindeki marka, HeinzHotDogPact.com üzerinden imza toplayarak, üreticileri sayısal eşitlik konusunda uzlaşmaya davet ediyor.

Hayranlarının sosis ve ekmek adedi uyuşmazlığı konusundaki tepkilerini sosyal medyada yıllardır dile getirdiklerini ve bu işin daha iyi bir yolu olduğuna inandıklarını belirten Kraft Heinz Marka İnşası ve İnovasyon Direktör Yardımcısı Daniel Gotlib, değişim vaktinin geldiğini ve umutlu olduklarını söylüyor.

Rethink imzalı kampanya reklam filminin yanı sıra Kanada şehirlerinde açıkhavada ve hem ABD hem Kanada’da Twitter ve Instagram üzerinden yürütülüyor.

KÜNYE

  • Reklamveren : Heinz
  • Reklam Ajansı: Rethink
Kaynak: Ad Age, PR News Wire

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.