Big Mac’e ne kadar direnebilirsiniz?

McDonald's çift katlı burgerinin aklınızı başından aldığını kanıtlıyor.

14.02.2014 - 09:34 | Haluk Kasarcı

McDonald's çift katlı burgerinin aklınızı başından aldığını kanıtlıyor.

McDonald’s en bilinen ürünlerinden Big Mac‘in ne denli etkileyici olduğunu kanıtlamak için gizli kameralara başvuruyor. Razorfish imzalı dijital kampanya sıradan bir günde karşınıza çıkan Big Mac’in aklınızı nasıl başınızdan alabileceğini ortaya koyuyor.

Fotoğraflarının çekilmesini isteyen bir çifte yardımcı olan, senaryodan habersiz kişilerin ‘denek’ olarak kullanıldığı ‘Mind Games’ adlı proje şaşırtıcı sonuçlar ortaya koyuyor. Fotoğraf için poz veren çift ve eli deklanşörde hazır bekleyen denekler arasından büyük bir Big Mac posteri geçerken çift yerini bir başka çifte bırakıyor. Sonuç ise çarpıcı, kamera kayıtlarına takılan iki denek de -akılları Big Mac’e gitmiş olacak- yaşanan çarpıcı yer değiştirmeyi fark etmiyor.

Dijital kampanya interaktif bir mikrosite ile de destekleniyor. Ziyaretçilere üç farklı testin yapıldığı site Big Mac’in dikkat dağıtan etkisine ne kadar karşı konulabildiğini ölçmeyi amaçlıyor.

Big Mac'e ne kadar direnebilirsiniz?

Kampanya için hazırlanan mikrositeye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.