Berkant Avcı Medina Turgul DDB’de

Berkant Avcı, kariyerine Medina Turgul DDB'de devam edecek.

09.03.2020 - 16:30 | MediaCat

Medina Turgul DDB'ye taze kan-01

Medina Turgul DDB’de yönetici strateji direktörü (ESD) görevine sektörün deneyimli ismi Berkant Avcı atandı. Avcı, yeni görevinde müşterilerin marka ve iletişim stratejilerinin belirlenmesinden sorumlu olacak.

Kariyerine TBWA\Istanbul’da stratejik planlamacı olarak başlayan Berkant Avcı, ardından Leo Burnett’e transfer oldu. Leo Burnett’in Samsung için hayata geçirdiği Duyan Eller kampanyasının Sessiz Brief’ine imza atan Avcı, bu kampanyayla, başta Cannes Lions ve Effie olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası yarışmadan ödülle döndü. Ardından Manajans J. Walter Thompson’ın stratejik planlama departmanına liderlik etmeye başlayan Avcı, Dream Team 2017‘de Yılın Stratejisti seçildi ve 2018 yılında 30 Under 30 listesinde yer aldı.

MediaCat’te nesiller ve trendler üzerine yazılar kaleme alan Berkant Avcı, bugüne kadar aralarında Samsung, AXE, Boyner, Elidor, MACFit, Rexona, TEB, Kuveyt Türk, Generali Sigorta, Unilever, Bayer, GSK, Beko, MediaMarkt, LC Waikiki, Nestlé, Anadolu Efes, Diageo-Mey, Volvo, Jeep, Nissan’ın da bulunduğu markalara stratejik planlama hizmeti verdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladığı lisans eğitiminin ardından Galatasaray Üniversitesi’nde pazarlama iletişimi alanında yüksek lisans eğitimi alan Avcı, halihazırda Reklamcılık Vakfı’nın genç yönetim kurulu üyesi ve Unstereotype Alliance Türkiye gönüllüleri arasında yer alıyor.

Medina Turgul DDB Genel Müdürü Yiğit Kariş ve Medina Turgul DDB Yönetici Strateji Direktörü Berkant Avcı

Berkant Avcı’nın ajansa katılmasının, ajansın, bir yandan yenilenirken bir yandan da reklamcılığın -şekli değişse bile- hala bir duygu yaratma ve yönetme işi olduğuna olan inancını gösterdiğini belirten Medina Turgul DDB Genel Müdürü Yiğit Kariş, “Berkant bugüne kadar yaptıkları ve yazdıklarıyla bir ‘adman’ olduğunu defalarca ispat etmiş biri olarak bizim çabalarımıza çok değer katacak” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.