MediaCat

Dream Team 2017

2017’nin en gözde işlerinden hareketle hazırladığımız Yılın Rüya Takımı karşınızda.

Dream Team 2017

Dünyanın en büyük reklamvereni, Türkiye’deki 30’uncu yaşını 2017 yılı itibarıyla kutladı. Tüm dünyada pazarlamanın abecesinin öğrenilebileceği sayılı kurumdan biri olarak işaret edilen P&G’nin bu yılki performansı, bu anlatıyı destekler nitelikteydi. Yılın ilk çeyreğinde Gebze fabrikası için yapılan 250 milyon TL’lik yatırımla Türkiye’deki toplam yatırımını 2 milyar TL’ye ulaştıran firma, bu yatırım aracılığıyla Orkid Platinum’u dünyada ilk kez Türkiye’de üretmenin yanı sıra Avrupa özelinde Prima Aktif Bebek bezinin üretimini yapan ilk ülke unvanını da aldı. Olimpik Anneler projesini 30’uncu yıla özel olarak güncelleyerek 30 sporcuya ve annelerine sponsor olan P&G, yine 2017’de Kurumsal Vatandaşlık Raporu’nu da kamuoyuyla paylaştı.

Yeni bir çalışma kültürü ve felsefesi yaratma yolunda attığı büyük adımla P&G İstanbul Kampüsü’ne taşınan, ayrıca engelli bireylere altı ila dokuz aylık staj olanağı sağlayarak kariyer planlamalarına yardımcı olan program Project Reach ile de P&G Global Çeşitlilik ve Dahil Etme Ödülleri’nde Dahil Edici Kültür Yaratma kategorisinin büyük ödülüne layık görülen P&G Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu bu yılki Dream Team seçkisinin reklamveren temsilcisi.

Yaratıcılar göz dolduruyor

Felis’te Yılın Kreatif Ajansı Büyük Ödülü’nü alan, bunun yanı sıra Felis’le birlikte Kristal Elma ve Effie Türkiye sonuçları da gözetilerek hazırlanan The Cat Report’a göre de yılın en iyi performans gösteren kreatif ajansı olan 4129Grey için harika bir yıl geride kaldı. Alemşah Öztürk liderliğinde Grey ile olan birleşmesinin üzerinden iki yıl geçen ajans; 2017’de mecra, reklamveren, platform ayırt etmeksizin ortaya koyduğu sayısız işten ödülle döndü. Netflix için hayata geçirilen Ebru Originals ile Felis Ödülleri Dijital Bölüm’den Büyük Ödül’e layık görülen 4129Grey, Nike için hazırlanan ve sanalla gerçeği buluşturan Arda Turan – Hız Antrenmanı deneyimiyle de yedi Felis birden aldı. Sekiz farklı reklamveren için ürettiği 24 işle Felis’leri toplayan 4129Grey’in ilk kez geçtiğimiz yıl Felis Ödülleri bünyesinde, Facebook ve Unicef işbirliğinde gerçekleştirilen Hack For Good’u da birincilikle tamamladığını hatırlatmakta yarar var.

The Cat Report’un 2016 sonuçlarına göre yılın en etkili ajansı olarak karşımıza çıkan, bu yıl ise Yılın Yeni Nesil Ajansı unvanının sahibi olan BLAB, Meyhanedeyiz.biz, Hedef Filo, ETİ Tutku ve Odeabank için ürettiği işlerle dokuz Felis ve dokuz Kristal Elma topladı. Overteam ile bir süredir devam eden işbirliğinin bu yılki meyvelerinden şairane Gidersin, Yenilenir Çıkarsın ve Cemal Gidersin işleri ile taraflı tarafsız sektördeki herkesin takdirini toplayan ajans Effie Effectiveness Index’in bu yılki sonuçlarına göre de yılın en etkili üçüncü bağımsız ajansıydı. BLAB “Head of Impact” ve Kreatif Direktörü Taylan Yapıcı, Dream Team 2017’de karşınızda.

Dream Team 2017’nin yaratıcı fikir erbabı son temsilcisi, bu yılın çıkış yapan ajansı ödülünün haklı sahibi Muhabbet’in kurucu ortağı Kenan Ünsal. Geçen yıl Beşiktaş JK için yapılan kurumsal kimlik çalışması ile bir, Sessiz Tezahürat ile dört Felis alan Muhabbet yine Sessiz Tezahürat ile Kristal Elma’dan da bir büyük ödül çıkardı. Dünyaca ünlü Portekizli stoper Pepe’nin Beşiktaş’a transferinin de duyurulmasından sorumlu olan ajans, Pepe ve Beşiktaş JK’nın resmî hesapları arasında geçen kısa paslaşma ile haberin 18 ülkeden 100’ün üzerinde platformda yayılmasını sağladı. Bu performansta başrolü oynayan ve MediaCat’in 2017’de açık ara en beğenilen Aralık sayısının kapağında da imzası bulunan Kenan Ünsal doğal olarak Dream Team 2017’nin “maç kadrosu”nda.

Dream Team 2017
Tankut Turnaoğlu, P&G Türkiye ve Kafkaslar Yönetim Kurulu Başkanı * Taylan Yapıcı, BLAB Kurucu Ortağı * Alemşah Öztürk, 4129Grey CEO ve Chief Happiness Officer * Kenan Ünsal, Muhabbet Kurucu Ortağı * Berkant Avcı, Manajans J. Walter Thompson Strateji Direktörü * Serdar Dönmez, Yönetmen (Depo Film) * Meral Saçkan, MPR Ajans Başkanı ve CEO’su * Banun Erkıran, People Initiative CEO’su

Büyük ödüllü işlerin liderleri

2017’nin rüya takımını oluşturan isimlerin bir araya gelip aynı işte çalışmaları epey güç, fakat bu küçük ihtimalin bir şekilde hayata geçmesi durumunda üretilecek işin stratejik olarak sağlam temellere dayanacağına şüphe yok. Mart 2017’de strateji direktörü olarak Manajans J. Walter Thompson’a transfer olan Berkant Avcı, geçen yılın en dikkat çeken işleri arasında yer alan #istediğimizgibi’nin stratejisinden sorumluydu. Giyimleri sebebiyle şiddet gören kadınlar için gerçekleşen #Kıyafetimekarışma yürüyüşü özelinde ortaya konan gerçek zamanlı iletişim planıyla #istediğimizgibi filmi toplamda 58 milyon kişiye ulaştı. Avcı, geçtiğimiz yılın veriden beslenen işleri arasında kendinden en çok söz ettiren ve Felis Ödülleri Verinin Yaratıcı Kullanımı Bölümü’nden büyük ödüle layık görülen Rexona Tunes in Motion’ın da stratejisinden sorumluydu. Bu göz alan işler, Avcı’yı Dream Team 2017’ye taşıdı.

Bu yılki künyenin medya planlama ve satınalmadan sorumlu ismi, 2017’de bu alanda ortaya konan en iyi işlerden biri olan İçerdesin’in de büyük etkisiyle People Initiative CEO’su Banun Erkıran oldu. Fiat için Show TV’nin beğeniyle takip edilen dizisi İçerde’ye özel olarak kurgulanan proje Felis Ödülleri’nde Medya, Markalı İçerik ve Eğlence ve Dijital Bölümlerden yedi Felis alarak büyük başarı elde etmişti. Felis’ten toplamda 11 Felis, Kristal Elma’dan ise üç Kristal çıkaran People Initiative aynı zamanda bu yılki The Cat Report sonuçlarına göre Yılın Medya Ajansı unvanının da sahibi.

Felis Ödülleri’nin iki farklı bölümde büyük ödül alan tek projesi olma unvanını elinde bulunduran İyilik Paylaştıkça Çoğalır, 2017’nin hatırda kalan işleri arasında başı çekiyor. Darüşşafaka Cemiyeti için hayata geçirilen ve Klas Hamal Mehmet Ateş’in hikâyesini tüm Türkiye’ye duyuran iş, MPR’ye PR Büyük Ödülü ve Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Büyük Ödülü’nü getirdi. MPR Ajans Başkanı ve CEO’su Meral Saçkan‘ın “Şirketi kurduğumdan beri gördüğüm en güzel, en gerçek, en samimi hikâyeydi” diyerek andığı İyilik Paylaştıkça Çoğalır yalnızca yazılı basında ulaştığı 4 milyon kişi ve toplanan 3,5 milyon TL’nin üzerinde bağışla yıla MPR’nin imzasını attı.

2017’den sektörün ortak hafızasına miras kalan işlerden biri dört başı mamur Erkekler De Ağlar oldu. Üç Felis ve üç Kristal Elma Ödüllü işin yönetmen koltuğunda oturan Serdar Dönmez, 2 dakika 48 saniyeye sığdırdığı harikulade dünyayla Felis Ödülleri Üretimde Ustalık Bölümü’nün Yönetmen kategorisinden de Felis çıkarmayı başardı.

Dream Team 2017

Reklamveren Temsilcisi: Tankut Turnaoğlu
P&G / Türkiye ve Kafkaslar Yönetim Kurulu Başkanı

Kreatif Direktör: Alemşah Öztürk
4129Grey / CEO – Chief Happiness Officer

Yazar: Taylan Yapıcı
BLAB / Kurucu Ortak

Sanat Yönetmeni: Kenan Ünsal
Muhabbet / Kurucu Ortak

Stratejist: Berkant Avcı
Manajans J. Walter Thompson / Strateji Direktörü

Medya Planlama ve Satınalma: Banun Erkıran
People Initiative / CEO

PR: Meral Saçkan
MPR / Ajans Başkanı – CEO

Yönetmen: Serdar Dönmez
Depo Film

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.