Z-tipi mekânlar

Yeni bir nesil geliyor. Bu neslin estetik algısı, deneyim beklentisi ve müzik zevki bir önceki nesilden oldukça farklı. Haliyle bu nesli hedefleyen marka sahiplerinin yeni bir formül bulmaları gerekiyor.
11.12.2018 - 14:12

#3 Paylaşım değeri yüksek ritüeller ve ünlüler

Nusret önce beyazyakalı Y’yi “steakhouse”unda ağırladı, sonra… Sonrası malum! Tam da Z’nin “saltbae”si olduğunda Nusr-et Burger’lere ağırlık verdi. Nusret’in bu hamlesi boşa değildi elbette. Nusr-et Steakhouse’da, onun elinden lokum yiyecek bir bütçesi –haliyle– olmayan Z için siyah eldivenler ve “hamburger keyfi”nden sonra gelen, Nusr-et kadar büyük bir show vadetmese de hâlâ Instagrammable olan havuç dilimini dondurmayla harmanlama ritüeli yeterli bir deneyim sunuyor.

Nusret’in kendisi, başlı başına bir çekim etkisi yaratıyor; New York şubesinin ilk ziyaretçilerinden birinin, David Beckham’ın 1999 doğumlu oğlu Brooklyn olmasına şaşırmamak lazım. Bilen bilir. O akşam Brooklyn -Nusr-et’te değil- Nusr-et’le bol bol hikâye paylaşmıştı. Benzer şekilde Healthyish Cafe’nin ilk haftasında mekâna gidenlerin büyük bir bölümü Şeyma Subaşı’yla selfie çekilmek için oradaydı. Chia tohumlu smoothie bahane…

1 2 3

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.