Berber Dükkânı Sohbetleri Brand Week Istanbul’da

Brand Week Istanbul, YANINDAYIZ Derneği projesi Berber Dükkânı Sohbetleri'ne ev sahipliği yapacak.

01.11.2019 - 11:10 | MediaCat

Berber Dükkânı Sohbetleri Brand Week Istanbul’da

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında erkeklerin aktif katılımının önemine inanan YANINDAYIZ Derneği’nin özgün projesi Berber Dükkânı Sohbetleri, Brand Week Istanbul katılımcıları için de hayata geçiriliyor. 6 – 8 Kasım tarihleri arasında Brand Week Istanbul etkinlik alanında ING Women Empowerment Lounge alanında gerçekleşecek sohbetler, festivalin en keyifli performanslarından birine sahne olacak.

Berber Dükkânı Sohbetleri ile toplumsal cinsiyet eşitliği kavramları, toplumsal cinsiyet eşitliği konusuna hâkim, topluma örnek olan YANINDAYIZ Derneği erkek üyelerinin konuşmacı olarak katıldığı bir seminerle tartışılıyor, katılımcılarda farkındalığın yaratılması sağlanıyor. Konular, YANINDAYIZ Derneği’nin özgün “berber dükkânı” arka planı kullanılarak tartışılıyor. Sohbetlerde; eşitlik ve ayrımcılığın yanı sıra, toplumsal cinsiyet eşitliğinin ne olduğu, hayatımızda kendini nasıl gösterdiği, Türkiye’de kadın ve erkek olmaya dair mevcut durum, çalışma hayatında karşılaşılan cinsiyet ayrımcılığı, erkeklik ve eşitlik için yapılabilecekler YANINDAYIZ Derneği’nin iki ya da üç erkek üyesiyle sahnede ele alınıyor. Yapılmak istenen ise, katılımcıları da sohbete dahil ederek, özellikle erkeklere “erkeklik” konusunda bir ayna tutma.

Berber Dükkânı Sohbetleri Brand Week Istanbul’da-00

6 Kasım tarihinde saat 14.30 – 15.30, 7 ve 8 Kasım tarihlerinde ise 12.00 – 13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Berber Dükkânı Sohbetleri’nde sahne alacak isimler arasında Egon Zehnder İstanbul Yönetici Ortağı Murat Yeşildere, Öykü Dialogue International Ajans Başkanı Necati Özkan, TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri Yönetici Ortağı Dr. Erkan Tozluyurt ve Mey-Diageo Türkiye Genel Müdürü Levent Kömür de bulunuyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinde teatral ve özgün yaklaşımıyla farklılaşan bu sohbetlere, özellikle erkeklerin katılmasını şiddetle tavsiye ederiz.

4-8 Kasım 2019 tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek Brand Week Istanbul ile ilgili tüm bilgilere mobil uygulamamız Kapital Events veya etkinliğin internet sitesi Brandweekistanbul.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.