BBDO kesintiye gidiyor

Geçtiğimiz günlerde 22 yıldır hizmet verdiği Pizza Hut’ı kaybeden Omnicom Group’a bağlı BBDO, çalışan sayısını yüzde 4 oranında azalttı...

14.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz günlerde 22 yıldır hizmet verdiği Pizza Hut’ı kaybeden Omnicom Group’a bağlı BBDO, çalışan sayısını yüzde 4 oranında azalttı. BBDO’nun New York Merkez ofisinden 20 çalışanını işten çıkardığı, Omnicom Group tarafından da doğrulandı.
 
Bir ajans temsilcisine göre, birkaç bölümü etkileyen kesinti, 545 personelin çalışmaya devam ettiği ajans çalışanlarının, yaklaşık olarak yüzde 4’ünü temsil ediyor.

Kesinti, BBDO’nun geçen yıl medya harcamalarına 260 milyon dolardan daha fazla bütçe ayıran müşterisi Pizza Hut’ı kaybetmesine denk geldi. Nilsen’e göre bu yılın Eylül ayına kadar firmanın, online medya harcamaları hariç medya harcamaları 65 milyon doları buldu.
 
Geçen hafta Pizza Hut, görüşmelerden sonra 1987 yılından beri çalıştığı BBDO’nun yerine İnterpublic Group’tan The Martin Agency’i yeni ajansı olarak seçmişti.

BBDO New York’un Başkanı ve CEO’su John Osborn işten çıkarmalara ilişkin olarak, bu durumun geniş ölçüde ve özellikle dijital alanda, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre iş modellerini yeniden şekillendirmek için devam eden çalışmalarla ilgili olduğunu belirtti.

 

Kaynak: medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.