MediaCat

Bazılarının sevgisinde tezahürat yoktur

Aşkını kapalı bir klozet kapağıyla değil, sürpriz bir hayat sigortasıyla ispat edenlerin hikâyesi.

Bazılarının sevgisinde tezahürat yoktur

Nielsen tarafından Singapurlu sigorta şirketi NTUC Income için 25 – 49 yaşlarındaki 329’u aşkın evli çiftle gerçekleştirilen araştırmanın verilerine göre, her 10 kişiden 9’u eşlerden birinin hayat sigortası yaptırmasının diğer eşi önemsediğinin bir işareti olduğunu düşünüyor.

Markanın bu içgörüden hareketle hazırladığı yeni reklamı, hayat sigortası olmayan 30 ila 50 yaşındaki bireyleri hedefliyor. İşten eve geldiğinde darmadağınık bir ev, başıboş bir çocuk ve umursamaz bir koca tarafından karşılanan bir kadının yaşadığı hüsranın etkisiyle kocasının ilgisizliğini sosyal medyadan ifşa etme hayalleri kurmasıyla başlayan BBH imzalı film, beklenmedik duygusallıkta bir finalle sona eriyor.

İki buçuk dakikalık reklam filmine ek olarak filmin 60 saniyelik kısa versiyonunu da hedef kitlesiyle paylaşan markanın kampanyası dijital ve açıkhavada da sürecek.

“Çiftlerin hayat sigortalarının detaylarını birbirleriyle paylaşma alışkanlıkları yok. Bu nedenle, onlara bu konu üzerine tartışmaları ve teminat boşluklarını daha etkili bir şekilde doldurmaları için yardımcı olmak istedik. Şahsen evli biri olarak çiftlerin ufak tefek şeyler için gereğinden çok endişe duyarken gerçekten önem arz eden meseleleri göz ardı etme eğiliminde olduklarını biliyorum” diyen NTUC Income CMO’su Marcus Chew kampanya hakkındaki görüşlerini aktarmaya şu sözlerle devam ediyor:

“Uygun bir hayat sigortasıyla korunmak da böyle bir mesele ve Singapur’daki çiftlerin gerçek kıymetin her zaman aleni olmayabileceği gerçeğinden daha haberdar olmalarını sağlamak istiyoruz. Ölüm, malullük ve ölümcül hastalık durumunda -teminat boşluklarını daha bilinçli bir şekilde doldurabilmeleri için- mali olarak yeterli bir korumaya sahip olma konusunu değerlendirmelerini istiyoruz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.