Başbakan’ın “balkon konuşması” rekor kırdı

Genel seçimlerin ardından Medya Takip Ajansı Interpress, televizyon kanallarında yayınlanan seçim programlarını mercek altına aldı

17.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Genel seçimlerin ardından Medya Takip Ajansı Interpress, televizyon kanallarında yayınlanan seçim programlarını mercek altına aldı. Oyların büyük çoğunluğunun sayılmasının ve sonucun belli olması üzerine halka ve partililere seslenmek üzere balkona çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, yaklaşık kırk dakika süren konuşmasını, ülke genelinde aynı anda tam 28 kanalın canlı yayınladığı saptandı.

Seçim programlarının yayını toplam 181 saati buldu

Medya Takip Ajansı Interpress’in otuz kanalın incelediği seçim gecesi araştırmasında, saat 18.00’de seçim yasaklarının kalkmasıyla birlikte 25 kanalın, gazeteci ve araştırma şirketi temsilcilerinin katıldığı “Seçim Özel” programlarını yayınlamaya başladığı görüldü. Sabahın erken saatlerine kadar süren yayınların toplam 181 saati aştığı belirlendi. Kanallar içinde 12 saat süreyle en uzun yayın yapan Kanal 24 olurken, 11 saat yayın yapan STV en çok seçim yayını yapan ikinci kanal oldu. 9 saat yayın yapan kanallar NTV, SKY Türk ve Ülke TV oldu. En az seçim yayını yapan kanal ise 4 saat ile Kanal B oldu.

Seçim gecesinde en çok “İletişim” sektörünün reklamı yayınlandı

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, seçim akşamı otuz kanalda yayınlanan reklamları mercek altına aldığı araştırmada, ekranda toplam 7 bin 363 reklam spotu yayınlandığı saptandı. Bu spotlar toplam 38 saate yakın bir süre tutarken, ekranda eğitimden finansa, otomotivden sağlığa tam 29 sektördeki çeşitli firmaların reklamları yayınlandı. En çok reklam veren sektörlerin başında 772 reklam spotuyla İletişim yer alırken, Gıda ve İnşaat sektörleri ikinci ve üçüncü sırada yer aldı

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.