MediaCat

Başarmanın güzel gürültüsü

B&Q’dan cesaret kırıcı iç sesi motivasyonla bastıran reklam.

Çapı ne olursa olsun, evde yapılması gereken tadilat işleri gözünüzde büyüdükçe büyür. Çözümün sizi rahatlatacağını bilseniz de içinizdeki cesaret kırıcı ses sizi ertelemeye iter ve doğru bir türlü gelmez.

“You Can Do It” (Başarabilirsin) sloganıyla insanlara 40 yıldır motivasyon aşılayan yapı malzemeleri perakendecisi B&Q, Uncommon imzalı yeni reklam filminde başarısızlık fısıldayan iç sesin kafasına balyoz indiriyor. Evlerindeki DIY projelerinin henüz başında havlu atmanın eşiğine gelenler, cesaret kırıcı iç sesten daha gürültülü bir sesle harekete geçiyor.

Markanın gerçekleştirdiği bir araştırma, insanların yüzde 80’inin evlerinde değişiklik yapmak istediklerini fakat bunu başarabileceklerini düşünenlerin oranının yüzde 36 ile sınırlı kaldığını ortaya koyuyor. Zaman, para ve motivasyon azalır, işlerin ters gidebileceğine dair kaygılar atarken “Yapabilirsin” sözü insanlara DIY projelerini gerçekleştirebilmeleri konusunda motivasyon sağlıyor.

Marka hikâyelerinin bir parçası olan sloganın en ayırt edilebilir marka varlıklarından biri olduğunu söyleyen B&Q Pazarlama Direktörü Tom Hampson, şüpheyi yenip başarıya inanmanın B&Q gibi güvenilir bir yardımcıyla daha kolay olduğunu ifade ediyor.

Uncommon Kurucu Ortağı Nils Leonard ise “Yapamayacağımızın bize her geçen gün daha fazla söylendiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu kampanyada bu mesaj sadece B&Q’nun yapabileceği şekilde, güçlü bir şekilde reddediliyor” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.