Barış için katlanan ambalaj

Çikolata markası Fazer'dan origami katkılı barış mesajı.

12.12.2022 - 11:14 | Sencer Uçar

Finlandiya’nın bağımsızlığını ilan edişinin 105’inci yıldönümüne denk gelen 6 Aralık tarihinde tüm dünyaya barış mesajı vermek isteyen Finli çikolata markası Fazer, ambalajını barış sembolüne çevirdi.

Reklam ajansı SEK imzalı kampanyada Fazer ambalaj kâğıdı origamiyle barışın sembolü güvercine dönüştü. Fazer’ın barış güvercini dergilerde, gazetelerde ve açıkhavada yer aldı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Fazer (@fazersuomi)’in paylaştığı bir gönderi

Markanın iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Liisa Eerola, “Benzersiz bir yıl yaşıyoruz. Finlandiya’da da barışın anlamını tümüyle yeni bir şekilde düşünmek zorundayız. 131 yaşındaki Fazer Finlandiya’nın bağımsız oluşuna tanık oldu, tüm zorlukları ve dönüm noktalarıyla ülke tarihinin parçası oldu. Dolayısıyla bu dönemde barışın önemini vurgulamak çok doğal geldi ve SEK’in uygulamasından da memnunuz” yorumunda bulundu.

SEK Kıdemli Kreatifi Adele Enersen, kampanyayı, “Bağımsızlığımızı kutlarken aslında bağımsızlıkla gelen barışı da kutluyoruz. 100 yıllık çikolata markası Fazer Blue sadece bir çikolata değil, sevdiğimiz ve sevdiklerimizle paylaştığımız milli hazinemiz” sözleriyle yorumladı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Fazer
  • Reklam Ajansı: SEK
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.